Bilim

Samsung İlk 8K Televizyonu Eylül Ayında Tanıtacak

Samsung ilk 8K çözünürlüklü televizyon için harekete geçti. Eylül ayında tanıtımının yapılması beklenen ilk 8K TV ile ilgili gelen bilgilere bakalım.

4K çözünürlüklü videoları, televizyonları artık hemen hemen her yerde görür olduk. Samsung bunu bir adım daha ileriye götürerek ilk 8K çözünürlüklü televizyon için kolları sıvadı.

Samsung ilk 8K çözünürlüklü televizyonunu 31 Ağustos-5 Eylül 2018 tarihleri arasında Berlin’de düzenlenecek olan IFA 2018 fuarında tanıtmayı planlıyor. Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan IFA‘da ilk 8K TV‘yi daha yakından göreceğiz. Ancak gelen bilgilere göre özelliklerine bakalım.

Samsung Q900R adı verilen ilk 8K TV 4000 nit parlaklığa sahip olacak. HDR10+ standardının yanı sıra yapay zeka ve özel işlemciler ilk 8K TV‘de yer alacak. Dört büyük ekran boyutunda (65 ”, 75”, 82 ”ve 85”) modelleri olacak.

IFA 2018 tanıtılacak olan Samsung Q900R 8K TV‘nin Eylül ayı sonunda da piyasaya çıkması bekleniyor. Yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmayı sürdüreceğim. Takipte kalın!

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Comment here