Borsa

Çin Halk Bankası: ”Bitcoin Meşru Bir Ödeme Metodu Değil”

Çin Halk Bankası‘nın müdürü Zhou Xiaochua, bankanın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini meşru bir ödeme metodu olarak kabul etmediğini açıkladı.

Cuma günü gerçekleşen yıllık parlamento oturumunda Zhou Xiaochua basın mensuplarıyla Çin’in kripto para ile ilgili son durumunu konuştu. Xiaochua açıklamasında:

”Perakende sistemi için şu anda Bitcoin ve diğer kripto paraları; kredi kartları, kağıt ve madeni paralar gibi bir ödeme biçimi olarak tanımıyoruz. Bankacılık sistemi bunu kabul etmiyor.”

Zhou’nun açıklamalarına göre Çin aslında Blockchain kullanmayı planlıyordu, hatta ekonominin bazı sektörlerinde uygulamaya geçilmişti. Fakat yeni teknolojinin hızlı tatbiki, potansiyel risklere dair endişeleri yükseltti.

”TÇin’in Devam Eden Kripto Baskısı

Kripto para, geçtiğimiz yıldan bu yana Çin’in yönetim çevrelerinde tartışma konusu olmuştu. Kripto para borsalarını kapatarak kripto ticaretine göz açtırmamasının ardından Çin geçen Ekimde bir adım daha ileri giderek ülke genelinde ICO’lara istisnasız bir yasak getirdi. Yasak, önceden bildirim olmadan harekete geçirildi ve anında işlemeye başladı; bu sebeple de piyasada güçlü bir tepkiye sebep oldu.

Çin’in kripto para üzerindeki baskısı burada son bulmadı. Sırada, Çin toprakları üzerinde belirmekte olan Bitcoin madenciliği operasyonlarını durdurmak vardı. Durumu eline alan hükümet, maden şirketlerine ve operasyonlarına ülkeden ”usülüne uygun” bir çıkış yapmasını istemişti.

bitcoin kanada da kabul edildi

Sadece birkaç hafta önce Şubat başında, Çin hükümeti bütün kripto para sitelerine erişimi engelleyerek vatandaşlarının bu sektörle ilişiğini büyük oranda sınırladı.

Bütün bu kararlar piyasalar ciddi anlamda inişe geçmesine sebep oldu. Kararlar üstelik sektörün kısa tarihinde gördüğü en çok kripto yatırımcı girişinin gerçekleştiği süreçle eş zamanlı gerçekleşmişti.

Kaynak: Finance Magnates

This content is created from https://koinbulteni.com/cin-halk-bankasi-bitcoin-mesru-bir-odeme-metodu-degil-9402.html with Octolooks Scrapes

Kaynak=https://koinbulteni.com/cin-halk-bankasi-bitcoin-mesru-bir-odeme-metodu-degil-9402.html

This content is created from https://koinbulteni.com/cin-halk-bankasi-bitcoin-mesru-bir-odeme-metodu-degil-9402.html with Octolooks Scrapes

Comment here