Apple , 10. yılını kutlamak ve piyasaya 10. yılında güzel bir ürün çıkarmak adına hazırladığı ve çevçevesiz ekranı başta olmak üzere bir sürü yenilige sahip iPhone X , piyasayı heyecanlandırdı. Bu heyecan Türkiye’de fiyat konusunda yaşanırken , bu heyecan fiyatın açıklanmasıyla buruk bir sevince dönüştü.

Ülkemizde bulunan kullanıcılar tarafından merakla beklenilen iPhone X için ilk fiyat açıklamasını, Vatan Bilgisayar’ın yaptığını biliyoruz.

Aradan geçen bir günün ardından, ‘ iPhone X Türkiye fiyatı ne kadar? ‘ sorusuna cevabı veren bu kez doğrudan Apple’ın kendisi oldu.

iPhone X Türkiye fiyatı açıklandı!

Apple, 64 GB depolama alanına sahip iPhone X için başlangıç fiyatını 6099 TL olarak belirledi. 256 GB depolama alanına sahip olan modeli satın almak isteyen kullanıcıların ise, 6899 TL ödemeleri gerekiyor.

iPhone X Türkiye
iPhone X Türkiye

iPhone X’in iPhone 8 ve 8 Plus’a kıyasla oldukça yüksek bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak olması hali hazırda herkes tarafından normal karşılanacak bir durum haline gelmişti.

iPhone X Türkiye
iPhone X Türkiye

Bu kapsamda Apple’ın yeni iPhone modelinin 6000 TL’nin üzerindeki fiyat etiketi ile son yıllara satışa sunulan ve seri üretimi gerçekleştirilen en pahalı akıllı telefon olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır.