İnternetOyun

Fahrenheit

BAŞLANGIÇ
Oyunun adı Fahrenheit,çoğu yerde bu oyunu savundum,oyun hakkında konuştum fakat hiç oyun ilgi çekmedi.Size ilgi çekecek bir şey söylüyorum:
Oyunu son oynamamın üzerinden 1 sene geçti ve hala oyunun etkisindeyim !
Bu kadar başarılı bir şekilde hazırlanmış bir oyun daha görmedim.Oyun 2005 yapımı fakat günümüz oyunlarının çoğundan çook daha kaliteli.

GRAFİKLER
Sakın grafiklere aldanıp bu oyunun kötü olduğunu düşünmeyin,bu mükemmel hikaye ve oynanışla 8-bit olsa bile aynı keyifle oynardım emin olun ! Bu konuda çok bahsedilecek bir şey yok fakat 2005 yapımına göre grafikleri çok iyi.

OYNANIŞ VE HAKKINDA
Oyunun senaryosu Heavy Rain ve Beyond Two Souls’un senaristi David Cage tarafından yazılmış,belki de kaliteli olmasının en büyük nedenlerinden birisi budur.Fakat oyunun oynanışı can alıcı nokta.
Oyunda nerdeyse görebildiğiniz her şeyle etkileşime girebiliyorsunuz:Örneğin mutfağa gidip raflardan bir bira alıp tezgah üstündeki bardağa döküp içebilirsiniz.Ve bu oyunun gidişatıyla alakası olmayan bir şey.
Ayrıca ÖNEMLİ BİR NOKTA ! Oyunu en gerçekçi yapan noktalardan birisi şu,oyunda kendinizi karakterin yerine koymalısınız veya “KARAKTERLERİN” çünkü oyunda oynayabileceğiniz 4 adet karakter bulunuyor.Ve hepsi aynı ana senaryoya bağlı.Karakterleri benimsemelisiniz çünkü yaptığınız her hareket karakterin ruh halini etkiliyor.Bu da oyuna bağlanmanızı sağlıyor.

SENARYO
Oyunun hikayesi klasik polisiye hikayelerinden çok farklı.İlk bölümlerde polisiye hikayesi gibi gözükebilir fakat senaryo son bir kaç chaptera göre çok garip bir hal alıyor.
İlk bölümde ana karakterlerden biri Lucas Kane’i cinayet işlerken buluyoruz,fakat bu cinayeti isteyerek işlemediğini anlamamız çok uzun sürmüyor.Ve bu cinayetin kanıtlarını ortadan kaldırıp bulunduğunuz mekandan kaçmanız gerekiyor.Bundan sonra Lucas evine gidip dinlenirken oynanabilecek diğer karakterleri görebiliyorsunuz ve onlarla da kanıtları bulmaya devam ediyorsunuz.
Bir tarafta kanıtları yok ederken,bir tarafta kanıtları bulmaya çalışıyorsunuz !

Ve oyun gerçekten çok kaliteli,Türkçe yaması falan da var GOG sürümünü indirip oynayabilirsiniz

Comment here