Haberİnternet

Spotify Reklamları Ücretsiz Atlamaya İzin Verecek

Spotify reklamları ücretsiz bir şekilde atlamaya olanak sağlayacak yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Eğer bu çalışma tamamlanır ve güncelleme yayınlanırsa Spotify’da reklamlar sınırsız bir şekilde atlanabilecek. Peki bu nasıl olacak? Detaylarına bakalım.

Spotify şu anda reklamları ücretsiz versiyonda da atlamayı sağlayacak bir güncelleme üzerinde çalışmalar yürütüyor. Bu güncelleme Avustralya’da sessiz sedasız kullanıma sunuldu. Kullanıcılar ücretsiz Spotify versiyonlarında sınırsız bir şekilde reklam atlayabiliyorlar.

Aktif Medya” özelliği adı verilen bu çalışma tamamlanır, güncelleme yayınlanırsa yavaş yavaş tüm dünyada bu özellik kullanılmaya başlayacak. Spotify bu yeni özellikle birlikte reklamları kişiselleştirmeyi ve nokta atışı reklamlar yayınlamayı hedefliyor. Hangi kullanıcılar hangi reklamlarla ilgileniyor gibi sorulara cevap bularak daha iyi reklamlar yayınlanması için çalışılıyor.

Peki kullanıcılar Spotify ücretsiz sürümde sınırsız reklam atlaması nasıl yapacak? Kullanıcılar Spotify‘da bir reklamla karşılaştıklarında bu reklamı daha önce görüp görmedikleri ya da reklamı atlamak isteyip istemedikleri sorulacak. Kullanıcılar da bu şekilde reklamı atlayabilecekler. Bu özellik sayesinde Spotify kullanıcıya özel reklam yayınlayabilecek. Böylece hem kullanıcı, hem reklamveren hem de Spotify karlı çıkmış olacak.

Spotify tarafından kullanılması beklenen bu reklam modelinin reklamcılık alanında da bir ilk olacağı belirtiliyor.

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Mobil Haberler kategorisinden daha çok yayına erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Comment here