İnternet

YouTube Atlanamayan Reklamları Arttırıyor

YouTube atlanamayan reklam modeline daha çok önem vermeye başladı. Atlanamayan reklamların gösterim sayısı daha çok artabilir. Detaylarına bakalım.

YouTube‘da birçok reklam türü bulunuyor. Görüntülü reklamlar, yer paylaşımlı reklamlar, atlanabilir ve atlanamayan reklamlar bulunuyor. Atlanamayan reklamlar, reklamın izlendikten sonra videonun devam ettiği reklamlardır. Yani kullanıcı mecburen reklamı izledikten sonra tıkladığı videoyu izleyebilir. Bu reklam türü birçok kullanıcı için sıkıntı verici bir durum olabilir ancak YouTube atlanamayan reklamların sayısını arttırmaya karar verdi.

Reklamverenler atlanamayan reklam türü için daha fazla ödeme yaparlar. YouTube da reklamverenlerin reklamlarını doğru kişilere ulaştırmak için çalışmalar yapıyor. YouTube kullanıcılarının içerik satın almasını kendi platformuna bağlı kalarak yapmasını sağlamak istiyor. Bunun için de atlanamayan reklamlara daha çok önem verilmeye başlandı. Maksimum uzunluğu 20 saniye olan atlanamayan reklamları artık YouTube‘da daha çok göreceğiz gibi duruyor.

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

İnternet Dünyası kategorisinden daha çok yayına erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Comment here