Akıllı Telefonlar

iPhone XS ve Diğer Yeni iPhone’lara Göz Atalım

Daha önce benim de duyurduğum 2018 Sonbaharında çıkması beklenen yeni iPhone modelleriyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. iPhone XS, iPhone X Plus, iPhone X Lite, iPhone 9 gibi yeni modellerden 3 tanesinin bu yıl çıkması bekleniyor. İşte yeni iPhone modelleri, özellikleri ve çıkış tarihleri ile ilgili gelen bilgilere göz atalım.

2018 model yeni iPhone‘lar son birkaç aydır konuşuluyor. Yeni iPhone X modelleri ile ilgili bazı bilgiler ve tahminler ortaya çıkıyordu. Ben de “iPhone X Plus ve Lite’ın Görüntüsü Sızdı” ve “iPhone X Plus Eylül Ayında Gelebilir” başlıklı yazılarımda sizlere gelen bilgileri aktarmıştım. Bu bilgilere yenileri de eklendi.

Son gelen bilgilere göre Apple iPhone XS adıyla yeni bir iPhone tanıtacak. iPhone XS ne zaman çıkacak sorusuna da en iyi ihtimalle 12 Eylül tarihi veriliyor. Eğer iPhone XS 12 Eylül’de duyurulursa 21 Eylül’de de ön siparişlerin alınması bekleniyor. Bu tarihe nasıl ulaşıldı derseniz birtakım bilgi ve tahminlere dayanıyor. Apple 12 Eylül’de bir lansman gerçekleştirecek ve bu lansmanın davetiyeleri gönderildi. Ayrıca geçen yıl 12 Eylül’de iPhone 8 ve iPhone X tanıtılmıştı.

Bloomberg’in elde ettiği bilgilere göre yeni çıkacak olan 5,8 inç ve 6,5 inç iPhone‘lar iPhone XS olarak adlandırılabilir.

Bir diğer yeni modelin daha az maliyetli bir iPhone X olması bekleniyor. iPhone X Lite adı verilmesi muhtemel. Bu modelin de Ekim ayında tanıtılacağı belirtiliyor.

iPhone 9‘un tanıtılmasının da 2019’u bulabileceği tahmin ediliyor.

Daha önceki yayınlarımda belirtmiştim ama tekrar hatırlatayım iPhone X Plus‘ın 6.5 inç, iPhone X Lite‘ın ise 6.1 inç ekrana sahip olması bekleniyor.

Yeni iPhone X modellerinde maliyetin biraz düşeceği ve cihazların hızının artacağı da yine tahminler arasında.

Gelen bilgiler oldukça sizlerle paylaşmayı sürdüreceğim. Takipte kalın!

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Comment here