Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy Note 9 vs. iPhone X Karşılaştırma

Samsung Galaxy Note 9’un tanıtılmasıyla beraber şu anda piyasanın en iyi  akıllı telefonu olan Galaxy Note 9 ve iPhone X’in karşılaştırması merak konusu oldu. Detaylara bakalım.

Samsung Galaxy Note 9 tanıtıldı ve özellikleri itibari ile beklendiği gibi çıktı. Note 9‘un tanıtılmasıyla beraber piyasanın en iyi 2 akıllı telefonunun karşılaştırılması da merakla bekleniyordu. Lafı fazla uzatmadan karşılaştırmaya geçelim.

Samsung Galaxy Note 9 vs. iPhone X karşılaştırma :

Görüntü :

iPhone X 5.8 inç ekran boyutu ve 19:5:9 garip ekran en-boy oranına sahip. Samsung Galaxy Note 9 6.4 inç geniş ekrana sahip. En-boy oranı da yaklaşık aynı. Galaxy Note 9 en yeni Super AMOLED ekran teknolojisini kullanıyor. Yani yüzey alanı ve ekran teknolojisi düşünüldüğünde Samsung Galaxy Note 9 bir adım önde diyebiliriz.

Depolama :

iPhone X diğer Apple ürünleri gibi hafıza kartı girişi içermiyor. Dahili hafıza seçeneklerine baktığımızda ise fiyatları arasında büyük fark oluyor. Samsung Galaxy Note 9, 128 GB ve 512 GB dahili hafızaya sahip, aynı zamanda 512 GB’a kadar hafıza kartı desteği sunuyor.

S-Pen :

Samsung Galaxy Note 9 S-Pen‘i önceki Note versiyonlarından oldukça farklı. Note 9 S-Pen‘i Bluetooth içeriyor. Bu sayede uzaktan kalemle fotoğraf çekme, müziği duraklatma veya çalma gibi işlemler yapılabiliyor. Samsung Galaxy Note 9‘un bir farkı da S-Pen olarak karşımıza çıkıyor.

Kamera :

Samsung Galaxy Note 9 kamerası bir fotoğrafı önce tanımlar ve 20 kategoriden birine otomatik olarak sınıflar. Daha sonra kategoriye göre doygunluğu, beyaz dengesini, parlaklığı ve kontrastı optimize eder. Sonuç olarak cesur renkler, dinamik, çarpıcı ve gerçekçi bir görüntü ortaya çıkar. Ayrıca fotoğraf çekerken eğer görüntü bulanıksa, objektifte leke varsa, görüntü kalitesini etkileyen bir durum varsa hemen bildirim gelir ve daha iyi fotoğraf çekmeniz sağlanır. Saydığım bu 2 özellik iPhone X‘te bulunmuyor. Ancak kullanıcılar görüntü kalitesi olarak bazı fotoğraflarda Note 9‘un bazılarında ise iPhone X‘in daha iyi olduğunu belirtiyorlar.

Samsung DeX :

Bilmeyenler için hatırlatayım Samsung DeX akıllı telefonu masaüstü bilgisayar gibi kullanmaya yarayan bir özelliktir. Samsung Galaxy Note 9 ile birlikte gelen bu özellik sayesinde Note 9‘a kablosuz klavye ve mouse takarak tam teşekküllü bir bilgisayar olarak kullanabilirsiniz. Eğer yakınınızda monitör varsa HDMI ile bilgisayara çevirdiğiniz Note 9‘u monitöre de yansıtabilirsiniz.

Evet Samsung Galaxy Note 9 ve iPhone X‘i genel olarak karşılaştırdık. İkisinin birbirine göre avantajları ve dezavantajları bulunuyor fakat Note 9‘un farklı birçok özelliği bulunuyor. Ben Samsung Galaxy Note 9‘u bir adım önde görüyorum.

Eğer bu 2 cihazında özelliklerini ayrı ayrı incelemek isterseniz ; Samsung Galaxy Note 9 için buraya, iPhone X için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Comment here