AndroidMobil

Android 8.1 Oreo Güncellemesinin Özellikleri

Android 8.1 Oreo güncellemesi geldi. Android 8.1 Oreo ile birlikte gelen özellikleri inceleyelim.


Android 8.0 güncellemesi 22 Ağustosta gelmişti ve bunun incelemesini sizlerle paylaşmıştım. ‘Android 8.0 Oreo Özellikleri‘ ve ‘Android Oreo Sürümü Hangi Akıllı Telefonlara Gelecek?‘ konulu yayınları incelemek için üzerine tıklayabilirsiniz.

Android 8.1 Oreo güncellemesi ise 5 Aralıkta yayınlanmaya başladı. Bu güncellemeyi kullanabilen kullanıcılar yeni gelen özellikleri fark etmeye başlamıştır. Android 8.1 güncellemesi ile yeni gelen ve iyileştirilen özelliklere bakalım şimdi.

– Yeni güncelleme ile birlikte ana menü ve widget duvar kağıtlarında renk ve parlaklık özelliklerinde değişmeler oldu.
– Bildirim sınırlaması geldi. Uygulamaların bildirim gönderme sıklığı saniyede 1’e çıkarıldı. Bana göre bu oran halen çok sayılır.
– Akıllı saatlerde pil seviyesi Bluetooth üzerinden öğrenilebilecek.
– Parmak izi okuyucusunun güvenliği ve hızında iyileştirilmeler yapıldı.
– Güvenli Tarama özelliği ile sanal ortamdaki tehditlere karşı güvenlik arttırıldı.

Android 8.1 güncellemesi ile Google Pixel 2 akıllı telefonuna sahip kullanıcılar için özel birkaç özellik de bulunuyor. Pixel 2 akıllı telefonunda bulunan Visual Core çipi daha etkin hale getirildi. Visual Core çipi ile birlikte Google donanımı adeta parlıyor. HDR fotoğraf çekimi daha da hızlandı. HDR fotoğraf çekimi, Instagram ve Snapchat ile uyumlu hale getirildi. Yapay zeka destekli uygulamalar optimize edildi. Yapay zeka uygulamalarının güvenliği ve hızı arttırıldı.

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Diğer mobil haberleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın...