AndroidMobil

Galaxy S9, 3D yüz tanıma özelliği ile geliyor!

Galaxy S9

Amiral gemilerini geliştirmek isteyen Samsung, iPhone X‘te kullanılan 3D yüz tanıma sistemine geçmeyi planlıyor ve Bu özelliğe ilk Galaxy S9 sahip olacak ve bu özelliğin startını verecek.

 3D Yüz Tanıma Özelliğini Galaxy S9 ile Samsung’da Göreceğiz.

Yüz tanıma sistemi Samsung’un halihazırda kullandığı bir sistem. Fakat 2D kameralara dayalı olduğu için fotoğraf ve maskelerle rahatlıkla kandırılabiliyor. Bu da Samsung’un yüz tanımayı temel güvenlik sistemi ve ödeme yöntemi olarak kullanmasına engel oluyor.

3D Yüz Tanıma Özelliğini Galaxy S9 ile Samsung'da Göreceğiz.
3D Yüz Tanıma Özelliğini Galaxy S9 ile Samsung’da Göreceğiz.

Galaxy S8 ve Note 8’de iris tarayıcı özelliği olsa bile Samsung’un yüz tanıma sistemini geliştirmek istediği düşünülüyor. KGI analisti Kuo’nuniPhone X’teki TrueDepth kamera sisteminin birçok Android cihaz için ilham kaynağı olacağı iddiası muhtemelen Galaxy S9 ile birlikte gerçek olacak.

TrueDepth kameranın içinde yüzü 3D tarayan, resim ile saldırıya uğramayacak güvenli girişler sağlayan minyatür bir Kinect var. iPhone X’in bu kamera özelliğinin Samsung tarafından da kullanılacağı iddia ediliyor. Ice Universe‘e göre, Galaxy S9’un ön kamerası 3D sensöre sahip olacak. Samsung’un yeni kamera sistemini çerçevesiz ekran tasarımını bozmadan ekrana nasıl yerleştireceği şimdilik bilinmiyor.

Comment here