Akıllı TelefonlarMobil

ASUS İlk Android Go Telefonunu Satışa Çıkardı

ASUS’un ilk Android Go telefonu ZenFone Live L1’i satışa çıkardı. Android Go sürümü içeren ASUS ZenFone Live L1’in özelliklerine bakalım.

Öncelikle Android Go nedir bilmeyenler için kısaca anlatalım. Android Go, Google tarafından alt segment akıllı telefonlar için geliştirilmiş Android sürümüdür. 2017 yılında yayınlandı. 1 GB RAM’in altındaki akıllı telefonlarda Android Go sürümü yer alıyor. Android Go sürümünde Google Play‘deki uygulamaların boyutu 10 MB’ın altında. Yani düşük segmentteki akıllı telefonlar için bir tasarruf sürümü diyebiliriz.

ASUS, kendisinin ilk Android Go telefonu olan ZenFone Live L1‘i duyurdu. ZenFone Live L1 ASUS‘un ilk, ABD pazarının 3. Android Go akıllı telefonu. Düşük segmentteki akıllı telefonlar için iyi özelliklere sahip denilebilir.

ASUS ZenFone Live L1 özellikleri :

– Snapdragon 425 işlemci
– 1 GB RAM
– 5.5 inç ekran boyutu
– 18:9 ekran oranı
– 720p ekran çözünürlüğü
– 16 GB dahili hafıza
– 8 MP arka, 5 MP ön kamera
– 3000 mAh batarya
– Çift hat
– Android 8.1 Go Edition sürümü

Android Go sürümlü ASUS ZenFone Live L1 ABD’de 109.99 dolarlık fiyata satışa sunuluyor. Türkiye’ye gelir mi, ne zaman gelir, fiyatı ne kadar olur henüz belli değil. Gelen bilgiler oldukça sizlerle paylaşmayı sürdüreceğim. Takipte kalın.

Sizler de yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Diğer akıllı telefonları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Comment here