HaberMobil

Asus’tan Oyuncu Telefonu Geliyor !

Asus oyun telefonu

Xiaomi Blackshark ve Razer Phone ‘a rakip geliyor !

 

Bilindiği üzere hali hazırda oyun telefonu piyasası Razer Phone ve Xiaomi Black Shark‘ın (bkz. Xiaomi Blackshark Göründü !) elinde ama bu rekabette bir dev daha katılmayı kafaya koymuş. Asus oyun odaklı akıllı telefon modeli için resmi açıklama yaptı. Asus‘un efsane serileri Republic of Gamers ve Strix ile oyuncuların deneyimlediği marka artık oyunculara akıllı telefonda geliştirecek.

Asus’un CEO’su Jerry Shen, oyun için tasarlanan bir telefon üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Açıklamalara göre telefonun şu anda geliştirme aşamasında olduğunu gösterirken çıkış tarihi hakkında bir bilgi vermekten kaçındılar.

Asus oyun telefonu
Asus oyuncu telefonu

 

Strix ve ROG serileriyle ile oyuncuların yakından tanıdığı şirket, PC oyun endüstrisinde kendisine sağlam bir yer edindi.

ASUS,  Zenfone markası altında akıllı telefon pazarında önemli bir pay yakalamıştı. Yakın zaman önce duyurduğu Zenfone 5 ve ZenFone 5Z modelleriyle adından söz ettiren şirket, Strix ve Republic of Gamers markası altındaysa oyuncu klavyesi, kulaklığı ve mouse’u gibi ekipmanları piyasaya sürüyordu.

Asus oyun telefonu
Asus oyun telefonu

Tüm bunlara bakılarak yorum yapılacak olursa Asus’un oyuncu telefonu atılımı hiçte sürpriz değil.

Comment here