AndroidHaberMobil

‘Fortnite’ Android’e bu yaz geliyor.

EpicGame’in battle royale oyununun fethetmediği yerlerden biri olan Android için beklenen gün yaklaşıyor.

Fortnite

Bunun sadece bir an meselesi olduğu biliniyordu. Fortnite’in iOS’ta lansmanından sadece birkaç hafta sonra , Epic Gamebattle royale unvanının (ve gerçekten de kültürel fenomen ) yaz aylarında Android‘e geleceğini doğruladı . Bu aşamada söylenecek çok şey yok, ancak iOS‘daki arayüzün Android için de devam edeceğini söyleyebiliriz . En önemlisi de, oyun diğer platformlarda oyun zevkini kaçıran hata ve eksiklerin farkına varıp düzenlemeyi unutmamalıdır.

Epic Game , şu anda cep telefonunda sesli sohbet özelliği üzerinde çalışıyor ve bu özellikle diğer platformlardaki arkadaşlarla da  konuşabileceksiniz. Ayrıca, görsel kaliteyi iyileştirmeyi ve cihazınızda ki zorlamayı(kasmayı) azaltan bir pil tasarrufu modunu tanıtmasını umuyoruz (eski telefonlar için yararlı olabilir). Geliştirici ayrıca mobil oyunculara durum takibini getirmeyi ve hem oyunun kendisinin hem de güncellemelerinin boyutunu düzeltmeyi planlıyor. Yakın zamanda yapılan bir güncelleme, özelleştirilebilir bir HUD getirdi, bu da şirketin mobil kitleye karşı düşünceli olduğunu hissettirdi.

Fortnite

Bunun için kesinlikle iyi bir sebep var. Sensor Tower’dan elde edilen tahminler , Fortnite’in günde yalnızca iOS’ta milyonlarca dolarlık bir rakamı geçtiğini gösteriyor . Android‘deki bir sürüm, Android‘in daha büyük genel kullanıcı tabanı nedeniyle olsa bile, bu rakamları daha rahat görecektir. Android , Fortnite’in desteklemediği birkaç platformdan biri.Eğer yazın ona da gelirse geriye kalan tek platformu Nintendo switch olacak.

Comment here