AndroidMobil

Google Haritalar Konum Paylaşımı Artık Pil Ömrünüzü de İçeriyor

Google Haritalar ile konumunuzu biriyle paylaştığınızda karşınızdaki kişi sizin telefonunuzun şarjının ne kadar kaldığını görebilecek. Peki bu özellik nasıl kullanılır ve faydası nelerdir?

Bulunduğunuz yeri Google Haritalar üzerinden bir arkadaşınızla paylaştığınızda, artık ne kadar pil ömrü kaldığını görebilecekler. İlk önce ABD’de kullanıma sunulan bu özellik yavaş yavaş tüm dünyada yaygınlaşıyor. Bu özelliği Android Police adlı teknoloji sitesi ilk kez bu yılın başlarında Google Haritalar beta sürümünde keşfetmişti.

Peki Google Haritalarda konumla birlikte telefonunuzun pil durumunu da göndermenin ne gibi faydası var? Bu özellik kişi güvenliği için faydalı olabilir. Bir kişi eğer güvenli olmayan bir bölgeye gittiyse o bölgenin konumunu ve şarj durumunu güvendiği bir kişiye göndererek onları bu durumdan haberdar edebilir. Böylece kişinin şarj durumu, konumu takip edilebilir, yol tarifi alınabilir.

Bu özelliği kullanmak için Google Haritalar uygulamasını açın.Menüye gidin. Daha sonra Konum Paylaşımı’na gidin ve konumunuzu kime göndermek istediğinizi seçin. Bu kadar basit.

Sizler de yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Mobil Haberler kategorisinden daha çok yayına erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Comment here