AndroidIOSMobil

Instagram’a Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Gelebilir

Gelen bilgilere göre Instagram sesli ve görüntülü arama özellikleri için çalışmalar yapıyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram aynı zamanda en yenilikçi uygulamalardan biri konumunda. Zira sık sık Instagram‘a gelen yeni özelliklerden, güncellemelerden bahsediyoruz. Son zamanlarda gelen bilgilere göre Instagram oldukça ses getirecek yeni bir özelliğin çalışmalarını yürütüyor.

Teknoloji endüstrisi ile ilgili yayın yapan TechCrunch’a göre Instagram sesli ve görüntülü arama özellikleri üzerinde çalışmalar yapıyor. Bu özelliğin ne zaman geleceği ile ilgili tahmin yapmak şu anda zor. Bu çalışma ile birlikte Instagram doğrudan haberleşme sisteminin bir parçası olabilir. Tıpkı WhatsApp gibi. Instagram yetkililerinin de henüz bu iddiayı yalanlamadığını da belirtelim.

Instagram sesli ve görüntülü arama özelliği ile aynı zamanda rekabet halinde olduğu Snapchat‘in de bir adım önüne geçebilir. Ancak görüntülü konuşma özelliği Snapchat‘te 2014 yılından beri bulunuyor. Doğrudan iletişimde şu anda ilk sırada WhatsApp ve Facebook bulunuyor. Instagram‘da bu yarışa girmeye hazırlanıyor.

Geçen senenin Eylül ayı itibarıyla Instagram, 800 milyonu aşkın bir kullanıcı tabanına sahip. Son zamanlarda Instagram Direct için özelleştirilebilir gizlilik denetimleri, salt metin öyküleri için ‘Tür’ modu ve daha fazla kullanıcı çekmek için GIF çıkartmaları gibi özellikler getirdi.

Yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Takipte kalın!

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Mobil Haberler kategorisinden daha çok yayını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Comment here