Mobil

iPhone SE 2’nin görselleri sızdırıldı

—Bir kaç gün önce iPhone SE 2 ‘ye ait olduğu söylenilen videonun çıkışıyla birlikte şimdi de iPhone SE 2’ye ait olduğu ileri sürülen tasarıma ait görseller ortaya çıkmış durumda. Yayınlanan bu görsellerde iPhone SE ve SE 2 yan yana bir şekilde sergileniyor. 

iPhone SE 2’ye ait olduğu söylenen videodan bir ekran görüntüsü.

iPhone SE 2 Tasarım Görselleri !

Apple’ın küçük ekran ve yüksek işlem gücünü bir yerde topladığı iPhone SE‘yi bu yıl güncelleyeceği haberleri her yerde dolaşıyor. Fakat güvendiğimiz o Apple analistlerinden bir haber gelmediği için şimdilik böyle haberler lafta kalıyor.Bir kaç gün önce yayınlanan videoda gördüklerimize göre iPhone SE 2 tasarımsal olarak ilk modelden fazlasıyla farklı şekilde tasarlanmış görünmekte. Yayınlanan videoda ilk modelden farklı olarak çerçevesiz ve Face ID ile birlikte geleceği görülmekteydi. Fakat bunların yanında videoda görülen cihazın iOS teması yüklenmiş bir Çin malı telefon olma ihtimali de oldukça yüksek bir ihtimal.

-iPhone SE 2’ye ait olduğu düşünülen görsel.

Geçtiğimiz yıl iPhone X’e ait görselleri güvenilir kaynaklardan bizlerle paylaşan BGR yine aynı kaynaklar aracılığıyla geldiğini iddia ettiği iPhone SE 2 tasarım görsellerini paylaştı.

Yayınlanan bu görsellerde iPhone SE ve SE 2 yan yana bir şekilde sergileniyor. Yeni tasarım videodan görüleceği üzere iPhone SE 2 küçültülmüş iPhone X olarak karşımıza çıkacak.

—Alt kısımdan da anlaşılacağı gibi iPhone X deki gibi yeni iPhone SE 2 modelinde de kulaklık girişi ve home tuşu olmayacak.

iPhone SE, özelliği yüksek fiyatı düşük olarak piyasaya sürülmüştü. iPhone X’u el yaktıran fiyatının nedenleri arasında OLED ekran dışında en büyük sebep TrueDepth kamera sistemi ve sensörler olması var. Durum böyle olunca da düşük maliyetli olması gereken yeni nesil iPhone SE’de bu özellikleri görebilmemiz oldukça zor görünüyor.

Apple, 27 Mart’ta bir etkinlik düzenleyeceğini ilan etmişti. Bu etkinlikte yeni piyasaya süreceği iPad ve MacBook’ların tanıtımlarının yapılması ön görülüyor. Apple geçtiğimiz yılda Mart ayındaki etkinliği düzenlemeden yeni iPad modellerini uygun fiyatlı olarak kullanıcılara sunmuştu. Bu yıl etkinlik yapması Face ID’li iPad ve belki de yeni bir iPhone tanıtabileceği anlamına geliyor. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar elle makul fiyat olması bunlardan daha da önemli gibi.

Eğer Apple’ın 27 Mart etkinliğinde iPhone SE 2 veya başka bir isimle başka cihaz yada cihazlar tanıtılacaksa önümüzdeki günlerden itibaren yeni sızıntıları görebiliriz. Ve bu sızıntıları Teknoksit’den takip edebilirsiniz.

Kendi düşüncem: Bana kalırsa düşük fiyat bandında olması yönündeki beklentilerimiz boşa çıkacak gibi. Her yıl durmak bilmeyen bir tüketim çılgınlığımıza hiç bir ey engel olamıyor. Bir kaç yıl öncesine kadar “2.000’e telefon mu olur derken şuan 6,800 e aldığımız telefon gözümüze gelmiyor. Bu parayı kazanmak çok zorken harcamak çok kolay.

iPhone SE 2 tasarıma ait olduğu düşünülen video:

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? iPhone SE 2 modeli nasıl olmalı sizce ? Yorum kısmında belirte bilirsiniz 🙂

Comment here