IOSMobil

iPhone üzerinden veri transferi nasıl yapılır?

easeus

Akıllı telefon sahiplerinin en önemli ihtiyaçlarından biri telefonlarındaki verilerin hızlı ve kolay bir şekilde aktarılabilmesidir. Android işletim sistemli cihazlarda bu konu tak-çalıştır mantığı ile yapılırken, iPhone tarafında ise yazılım aracılığı ile yapılması gerekiyor. Peki, iPhone kullanıcıları verilerini nasıl taşıyabilir.

iPhone verileri nasıl transfer edilir?

iOS işletim sistemli cihazlar, işletim sisteminin yapısı gereği tak-çalıştır şeklindeki veri transferini çok kısıtlı izin veriyor. Bu noktada ise iTunes veya 3. parti yazılımlara ihtiyacınız olabilir. EaseUS firmasının tamamen ücretsiz olarak geliştirdiği EaseUS MobiMover yazılımı, bu konuda ciddi avantajlar sağlıyor. iOS işletim sistemli cihazlarla uyumlu olan yazılımın ücretsiz Windows sürümünü bu link üzerinden indirebilirsiniz.

EaseUS yazılımı üzerinden PC’den telefona/tablete, telefon/tabletten PC’ye, telefondan telefona gibi farklı senaryolarda veri aktarımı yapılabiliyor. Yapmanız gereken şey ise öncelikli olarak iTunes yazılımını kurmanız. Sonrasında ise yukarıdaki linkte paylaştığımız programı bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.

EaseUS MobiMover nasıl kullanılır?

MobiMover yazılımını çalıştırdıktan sonra cihazınızı bilgisayara bağlayıp karşınıza çıkan ekrandan ilgili izni verin. MobiMover yazılımı, telefon veya tablette yer alan ve veri transferine uygun olan dosyaları otomatik olarak listeleyecek.

easeus
EaseUs

Bu listeleme sonrasında cihazdan veri transferi yapmak isteyeceğiniz bilgileri isteğe bağlı olarak yönetebilirsiniz. Bilgileri aktarmak isteyeceğiniz cihazı ise bu pencere üzerinden seçebilirsiniz. Tüm verileri veya taşınmasını istediğiniz verileri işaretledikten sonra transfer tuşuna basın.

Transfer edeceğiniz verilerin toplam dosya boyutuna göre, bu işlemin süresi belirli oranda zaman alacaktır. Veri aktarımı başladıktan sonra cihaz ile bilgisayar arasındaki bağlantının kesilmemesine ve telefonun kapanmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde ise veri taşıma işlemi yarım kalacaktır.

Kopyalanan verileri yine aynı programı ile bilgisayardan başka bir cihaza veya kaynak cihazdan hedef cihaza taşıyabilirsiniz.

EaseUS MobiMover neden kullanılmalı?

MobiMover uygulaması eski telefondan veya tabletten yeni bir cihaza geçenlerin sorunsuzca bilgilerini aktarmasını sağlıyor.  Buna ek olarak cihazınızda depolama alanı sorunu başladıysa ve hızlı bir yedeklemeye ihtiyacınız varsa bu yazılım ile güvenilir bir şekilde EaseUS MobiMover ile yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan Windows sürümünü bu link üzerinden indirebilirsiniz.

Hangi cihazlar destekliyor?

İşletim sistemi noktasında Windows 8, 8.1 ve Windows 10 işletim sistemleri ile destekli çalışan yazılım. iPhone 4s, 5, 5s, 6, 6s, 6 Plus, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X ve iPad mini2, 3, 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro gibi modellerle tam olarak çalışıyor.

Comment here