Akıllı TelefonlarAndroidMobil

LG ve Sprint İlk 5G Telefon için Çalışıyor

LG ve Sprint gelecek yıl ilk 5G akıllı telefonu ABD’de tanıtıma sunmaya hazırlanıyor. 5G akıllı telefon nasıl olacak? Detaylara bakalım.

LG, dünyaca ünlü teknoloji şirketi herkes biliyor. Sprint‘i de bilmeyenler olabilir diye söylüyorum ABD merkezli bir telekomünikasyon şirketidir. LG ve Sprint 5G hızında bir akıllı telefon üzerinde çalışıyorlar. Önümüzdeki yıl yani 2019’da ABD’de ilk 5G hızındaki bu telefonu tanıtmayı hedefliyorlar.

LG ve Sprint ortaklığıyla çıkacak bu ilk 5G akıllı telefonun hemen akabinde Motorola‘nın akıllı telefonu Moto Z3‘de 5G‘yi destekleyecek. Motorola da Verizon şirketiyle işbirliği yapacak.

Peki 5G teknolojisinin özellikleri neler? Kısaca değinecek olursak 5G teknolojisiyle internet hızı misliyle artacak. 3G saniyede 28 Megabit hız sunarken, 4G 100 Megabit hıza ulaşıyor. 5G teknolojisiyle ise internet hızı 1000 Megabit’e ulaşıyor. Bu internet hızı da iletişimi muazzam derecede hızlandırıyor. Aynı zamanda tasarruf miktarı da artıyor. Yani az enerjiyle çok iş yapılıyor.

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Mobil Haberler kategorisinden daha çok yayına erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın...