Mobil

Samsung Galaxy A5 (2018) sızdırıldı!

Galaxy A5 (2018) ile üst seviye modellerinde yer verdiği sonsuz ekran teknolojisini orta seviye modellere indirecek olan Samsung, kavisli tasarım hariç yüksek ekran kasa oranıyla oldukça iddialı bir şekilde geliyor.

İşte Samsung Galaxy A5 (2018)!

Samsung’un ilk olarak Galaxy S8 ailesinde kullanmaya başladığı yüksek ekran kasa oranına sahip yeni tasarım dili yani Samsung’un deyimiyle sonsuz ekranın bir süredir Galaxy A (2018) serisiyle birlikte orta seviye telefonlara da geleceği konuşuluyordu.

A5 2018
A5 2018

Bu konuda ilk hamleyi LG Q6 modeliyle atarken Samsung’da Galaxy A (2018) serisiyle oldukça iddialı bir şekilde geliyor. Galaxy A5 (2018) modeli bir kılıf sayesinde ortaya çıkarken model içinse kavisli ekranı olmayan küçük bir Galaxy S8 diyebiliriz.

Arka taraftaysa üst ortaya yerleştirilen kamera lensi, onun yanında LED flaşve kameranın altına konumlandırılan bir parmak izi okuyucu yer alıyor. Galaxy S8 ailesi ve Galaxy Note 8 modellerinde çok eleştirilen parmak izi okuyucunun yerinin değiştirilmiş olmasıysa güzel bir detay olarak göze çarpıyor.

A5 2018
A5 2018

Bixby tuşunun unutulmadığı modelin teknik özellikleri ise henüz belirsizliğini koruyor. Önümüzdeki yıl tanıtılması beklenilen model bakalım kullanıcıları memnun etmeyi başarabilecek mi, hep birlikte göreceğiz.

Comment here