Akıllı TelefonlarAndroidIOSMobil

Samsung Galaxy S10 Özellikleri Nasıl Olacak?

Samsung Galaxy S10 ile ilgili bazı bilgiler sızmaya başladı. Samsung Galaxy S10 özellikleri ne olacak, ne zaman çıkacak detaylara bakalım.

Samsung Galaxy S10 ile ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı. Analistlerin hazırladığı rapora göre Samsung Galaxy S10‘un 3 modeli olacak. Bir tanesi 5.8 inç ekrana, biri 6.1 inç, biri de 6.4 inç ekran boyutuna sahip olacak.

Samsung Galaxy S10‘un en dikkat çeken özelliği ise ekranda parmak izi okuyucusunun olması olacak. 6.1 inç ve 6.4 inç ekranlı S10‘larda ekranda, 5.8 inç ekranlıda ise cihazın yan tarafında parmak izi okuyucusunun olması bekleniyor. Ekranda parmak izi okuyucu olması Galaxy S10‘u iPhone‘lardan farklı kılacak. Ayrıca ekranda bulunan bu parmak izi okuyucu “ultrasonic FOD” olarak adlandırılıyor. FOD’un açılımı Fingerprint On Display yani ekranda parmak izi demek. Bu özelliği bundan sonra bu kısaltmayla duyabiliriz.

Samsung Galaxy S10 ne zaman çıkacak? 2019 yılının ilk baharında Samsung Galaxy S10‘u görebiliriz. Analistlere göre S10‘un iki büyük ekranlı modelinin dünya genelinde bir yılda 40 milyon adet satması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde iPhone X‘in de 3 adet modelinin Eylül 2018’de çıkması beklendiğine dair haberler ortaya çıkmıştı. Firmaların aynı cihazdan 3 farklı boyutta modelini ürettiğini bundan sonra daha sık görebiliriz. Daha çok kullanıcıya hitap etme açısından aynı ürünün farklı boyutlardaki modellerinin üretilmesi oldukça önemli diye düşünüyorum.

Sizler de yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Diğer akıllı telefonları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Comment here