Akıllı TelefonlarMobil

Snapdragon 670 Yapay Zekaya Odaklandı

Qualcomm’un orta segment cihazlar için geliştirdiği Snapdragon 670 AI (yapay zeka) ile geliyor.

Qualcomm‘un geçtiğimiz günlerde duyurduğu Snapdragon 700 yongası, düşük maliyetli telefonlarda AI‘nın cevabı gibi görünüyordu, ancak şirket orta kademe cihazları da unutmadı. Yeni Snapdragon 670, bilgisayar vizyonuna gelince daha hızlı AI (yapay zeka) performansına odaklanıyor. Bir önceki nesil Snapdragon 660’dan yaklaşık 1,8 kat daha hızlı. Ayrıca, Google’ın Pixel 2’deki HDR + algoritmasına güç veren teknolojisinin bir parçası Snapdragon 670‘de bulunuyor. Bu nedenle daha ucuz telefonlarda daha iyi fotoğraf çekmeyi sağlayacak bir performans artışı ortaya çıkıyor.

Snapdragon 670‘in Adreno 615 GPU’su, eskiye oranla % 25 daha hızlı ve bu da oyunlara daha iyi uyum sağladığından daha hızlı AI performansı sağlıyor. Qualcomm aynı zamanda çok fazla pil ömrü tüketmeden yüksek yoğunluklu işlemleri ele alma konusunda Snapdragon 670‘in daha iyi olacağını iddia ediyor.

700 serisine kıyasla ne tür cihazların Snapdragon 670‘i alacağını görmek ilginç olacak. Ancak orta segment akıllı telefonlar olacağı kesin.

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Mobil Haberler kategorisinden daha çok yayına erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Comment here