Akıllı TelefonlarAndroidIOSMobil

Spotify 8 Milyon Abone Daha Kazandı

Dünyanın en büyük müzik servisi uygulamalarından biri olan Spotify, 2018 ilk çeyreğinde 8 milyon ücretli abone daha kazandı. 

Son açıklanan raporlara göre Spotify için işler yolunda gidiyor gibi görünüyor. 2018’in ilk çeyreğinde Spotify ‘a 8 milyon kişi ücretli abone oldu. Bu artışla birlikte ücretli Spotify kullanıcı sayısı 83 milyon kişi olurken, toplam kullanıcı sayısı 180 milyon oldu. Bu artışın sebebi olarak Aile için Premium programı gösteriliyor. 
Gelir noktasında da 2018 ilk çeyreğinde 1.14 Euro gelir elde eden Spotify, 2018 ikinci çeyreğinde 1.27 milyar Euro gelir elde etti. Ancak müzik şirketleri ve hak sahiplerine oldukça yüklü miktarda ödemeler yapan Spotify‘ın borcu bu yıl 220 milyon dolar artarak 460 milyon dolar oldu. Üçüncü çeyrek için 1.4 milyar Euro gelir elde etmesi beklenen Spotify‘ın bu ödemelerin altından kalkabileceği belirtiliyor.
Spotify ‘ın ücretli abone sayısı 83 milyon kişi iken en büyük rakiplerinden Apple Music ise 40 milyon ücretli aboneye sahip. Bu da Spotify‘ın rakiplerine fark atmaya başladığını gösteriyor.  
Sizler de yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.
Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.
Mobil Haberler kategorisinden daha çok yayına erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Comment here