Akıllı TelefonlarAndroidMobil

Toyota 1 Milyondan Fazla Aracını Geri Çağırdı

Toyota yanma riskine karşı dünya genelinde 1 milyondan fazla aracını geri çağırdı. Toyota hangi model araçlarını geri çağırdı, sorunun kaynağı ne detaylarına bakalım.

Toyota, Japonya, ABD, Avrupa başta olmak üzere dünya genelinde 1 milyondan fazla aracını geri çağırdı. Neden olarak da bu araçlardaki yanma riski gösterildi. Peki Toyota hangi araçlarını geri çağırdı?

Toyota global ölçekte çağırdığı araç modelleri 2016-2018 model PriusPrius Prime ve C-HR. Bu araçlardaki yanma riskinin sebebi ise araçların elektrik sistemindeki sorun. Toyota, sorunun Japonya’daki tesislerdeki araçların montajıyla ilgili sorunlardan kaynaklandığını söyledi. Hibrit güç kontrol ünitesine giden tellerin potansiyel olarak hasarlı olduğu ve kısa devreye neden olduğu belirtildi.

ABD’de geri çağırma yaklaşık 192.000 Prius ve Prius Prime aracını kapsıyor. Toyota, ABD’deki C-HR‘nin hibrit bir versiyonunu satmıyor. Geri çağırma kapsamındaki araçların büyük kısmı Japonya’da satıldı. Sorunun ilk ortaya çıktığı yer de Japonya oldu.

Toyota, ABD’de sorundan etkilenen sahiplerle Eylül ayı sonlarında postayla iletişim kuracağını açıkladı.

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Comment here