Akıllı TelefonlarAndroidIOSMobil

WhatsApp Siyah Nokta Mesajı Nedir?

WhatsApp için yeni viral olan bir olay ortaya çıktı. WhatsApp’ta size gelen siyah nokta mesajında eğer siyah noktaya tıklarsanız WhatsApp uygulamasını hatta telefonunuzu engelleyebilirsiniz. İşte detaylar…

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma ve haberleşme uygulaması WhatsApp ile ilgili her geçen gün yeni durumlar ortaya çıkıyor. Viral olup hızla yayınlan yeni bir durum ortaya çıktı. Bazı kullanıcılara gelen “Siyah noktaya dokunduğunuzda WhatsApp’ıniz askıya alınacak” şeklindeki hata mesajı kullanıcılarda şaşkınlık yarattı. Bu mesajın Android kullanıcılarına geldiği henüz iOS kullanıcılarında böyle bir mesaja rastlanmadığı belirtiliyor.

Bu mesajı aldığınızda siyah noktaya dokunmamanız öneriliyor. Zira dokunduğunuzda WhatsApp uygulaması hatta akıllı telefonunuz engellenebilir. Eğer dokunursanız çözüm olarak uygulamayı ya da cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz.

WhatsApp‘ta gelen bu siyah nokta mesajının kaynağı bilinmiyor. Bazı uzmanlara göre tanımlanmamış bir karakter içerdiği için uygulama hata veriyor, bazı uzmanlara göre de mesaj virüs içerebilir. Şaka amaçlı da bu tür mesajları kullanıcılar birbirine gönderilebiliyor.

Buna benzer bir olay geçtiğimiz aylarda yaşanmıştı. Hintli bir kullanıcı Hindistan’da bir eyalette kullanılan Telegu alfabesinden bir karakteri WhatsApp‘tan gönderdiğinde karşı tarafın iPhone’unu bozduğu ortaya çıkmıştı.

Henüz ne olduğu bilinmeyen bu tür durumlar için en iyi yapılabilecek şey bu tür mesajları açmamak olacaktır.

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Mobil Haberler kategorisinden daha çok yayına erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın...