Akıllı TelefonlarAndroidIOSMobil

Yeni Corning Gorilla Glass ile En Dayanıklı iPhone Olacak

Yeni Corning Gorilla Glass 6 ekran dayanıklılık teknolojisi ile yeni iPhone’lar en dayanıklı akıllı telefon olacak.

Çoğu akıllı telefonlarda Corning Gorilla Glass ekran dayanıklılık teknolojisi kullanılmakta. Apple da ilk iPhone‘dan bu yana bu teknolojiyi kullanıyor. Corning Gorilla Glass 6 şu anda geliştirilme aşamasında. Yeni bir formülasyonun kullanıldığı Corning Gorilla Glass 6‘nın oldukça dayanıklı olması bekleniyor.

İlk çıkan akıllı telefonlarda asıl problem ekranın çizilmesiydi, buna yönelik çalışmalar yapılıyordu. Bu problem büyük oranda yeni cihazlarda giderildi. Şu anki sorun ekranı basınca, çarpmaya, düşmeye karşı dayanıklı hale getirmek. Corning Gorilla Glass 6‘nın kimyasal bileşimi oldukça güçlendirildi. Defalarca düşme, çarpma, basınç gibi ekrana zarar verecek durumlara karşı Corning Gorilla Glass 6 geliştirildi.

Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Note 9 ve Eylül’de tanıtılması beklenen yeni iPhone X modellerinde Corning Gorilla Glass 6‘nın kullanılması beklenmiyor. Çünkü bu yeni teknolojinin halen hazır olmadığı belirtiliyor. Ancak önümüzdeki yıl çıkacak olan iPhone‘larda bu teknoloji kullanılacak. Bunun da yeni iPhone‘ları en dayanıklı akıllı telefon haline getirmesi bekleniyor.

Sizler de yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın...