Akıllı TelefonlarAndroidIOSMobil

Yerli WhatsApp PTT Messenger Nedir

Yerli WhatsApp olarak nitelendirilen PTT Messenger nedir? Nereden indirilir? 


Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ın bir benzeri Türk mühendisler tarafından geliştirildi.
Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ bugün yaptığı açıklamada PTT Messenger‘ı duyurdu. Bozdağ yeni geliştirilen bu uygulamanın yerli haberleşme platformu olduğunu ve yerli WhatsApp gibi düşünülebileceğini söyledi. PTT Messenger nedir sorusunu da bakan açıklamış oldu. Bozdağ ayrıca PTT Messenger ile gönderilen mesajların ve yapılan konuşmaların depolanmadığını, bu yüzden de oldukça güvenli bir uygulama olduğunu belirtti. 
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yerli WhatsApp PTT Messenger ile ilgili bilgileri Bakanlar Kurulunda başbakan ve bakanlarla paylaştı. PTT Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen uygulama ilk önce kamu kurumlarında kullanılacak daha sonra da vatandaşların kullanımına açılacak. 
PTT Messenger‘ın özelliklerine bakacak olursak tıpkı WhatsApp gibi anlık mesajlaşma, grup oluşturma, sesli ve görüntülü konuşma, fotoğraf,video,dosya paylaşma, konum belirtme gibi özelliklere sahip.
PTT Messenger‘ı ilk kullanan başbakan Binali Yıldırım oldu. Bakanlar kurulu sırasında başbakan Afrin Harekat merkezini PTT Messenger aracılığı ile görüntülü aradı. Afrin Harekatını yürüten 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel ile görüşen başbakan böylece uygulamayı ilk kullanan kişi oldu.
PTT Messenger uygulaması yakın zamanda Google Play ve App Store‘da yerini alarak halkın kullanımına sunulacak. Google Play ve App Store‘dan önce uygulamanın apk‘sı PTT’nin resmi sitesinde de yer alabilir.
Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.
Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.
Mobil Haberler kategorisinden daha çok yayını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın...