Otomobil

Tesla’nın otonom tırı ne zaman tanıtılacak?

Otomobil sektöründe bir devrim yapan Tesla, elektrikli otomobilleriyle tüm dünyada adından bahsettirdi. Peki Elon Musk’ın sıradaki hedefi olan Tesla otonom tır ne zaman tanıtılacak?

Tesla otonom tır tanıtımı ertelendi!

Tesla otonom tır Semi geçtiğimiz günlerde ilk defa kameralara yakalanmıştı. Tüm diğer Tesla modelleri gibi tamamen elektrikli olacak olan Tesla otonom tır için 26 Ekim tarihinde tanıtılması bekleniyordu.

Ancak Elon Musk Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre Tesla Semi’nin tanıtımını 3 hafta daha ileriye alarak 16 Kasım tarihinde gerçekleşeceğini duyurdu. Bunun nedeni olaraksa Model 3’ü ve Porto Riko’ya yönelik yardım çalışmalarını işaret etti.

 


 

Zira geçtiğimiz hafta ortaya çıkan Tesla’nın Temmuz – Eylül dönemine ilişkin üretim verileri durumun bir hayli kritik olduğunu ortaya koymuştu. Bu 3 aylık dönemde 1500 Model 3 üretmeyi planlayan Tesla, sadece 260 adet Model 3 üretebilmiş.

Bunun yanı sıra Tesla kasırgadan etkilenen müşterilerine yardım etmek için kolları sıvamış ve deyim yerindeyse elinden geleni ardına koymamıştı. Floridaeyaletindeki kasırgadan rahat bir şekilde uzaklaşabilmeleri için Tesla otomobillerinin menzil kapasitesini arttırırken kasırgadan etkilenen bir diğer bölge olan Porto Riko’ya da yardım çalışmalarını son hız devam ediyor.

Kasırgadan büyük ölçüde etkilenen ve altyapı sıkıntısı çeken Porto Riko’ya elektrik ihtiyacını karşılamak için yüzlerce Powerwall gönderen Tesla, ülkeye yardımcı olmaya çalışıyor. Tüm bunların neticesinde de üretim planları maalesef aksıyor.

Comment here