Otomobil

Toyota Auris Hybrid (2019) İnceleme

Geçtiğimiz günlerde Toyota Auris Hybrid (2019) Cenevre otomobil fuarında görücüye çıkmıştı. Yeni Toyota Auris’i kısaca inceleyelim.  


Toyota, 20 yıldır hibrit otomobil alanında liderliğe oynuyor. Bu süreçte 11 milyondan fazla hibrit otomobil satan Toyota bu konuda oldukça tecrübeli.
2010 yılında ilk nesil Toyota Auris, hibrit sistemi kullanan ilk yüksek hacimli Toyota modeliydi. Şimdi yeni Toyota Auris (2019) iki hibrit güç aktarma sistemini kullanan ilk model olacak.
Toyota Auris Hybrid (2019) sadece bir adet geleneksel içten yanmalı motorlu – 1.2 litrelik turbo benzinli ve 122 hp 1.8 litre veya 180 hp 2.0 litre hibrit motor seçenekleri sunuyor. 
1.8 litrelik sistem, müşterilerin Toyota‘nın tam hibrit güç aktarma sisteminden beklediği tüm ihtiyaçları karşılar. Düşük maliyetli, şarj edilebilirliğe gerek duymayan, mükemmel yakıt ekonomisi sunan, sezgisel, duyarlı ve kendi kendine yeten EV teknolojisi ve düşük CO2 emisyonları sağlar.
 2.0 litrelik sistem, yeni kabul edilen Toyota Yeni Küresel Mimari (TNGA) platformunda yer alan ilave sürüş konforu, istikrar, kullanım ve sürüş keyfinden tam olarak yararlanıyor.
Tasarıma bakacak olursak yeni Toyota Auris, öncekinden daha uzun ve daha alçak bir şekilde daha dinamik bir tasarıma ve daha çarpıcı bir ön tasarıma sahiptir. Yeni hatchback’in toplam yüksekliği, 25 mm kadar azaltılmışken, aracın kaput yüksekliği, mevcut modelinkinden 47 mm daha düşük. Bu da sürücüye daha net bir bakış açısı sağlıyor. Büyük, ikizkenar yamuk alt menfezi bulunuyor. Kaputun ön kenarı ve üst ızgara önceki Auris‘lerden daha az sivri ve daha dik. Araç yan görünümde hafif ve çevik dururken, arkadan bakıldığında güçlü ve geniş görünüyor. 
Yeni Toyota Auris Hibrit (2019)’ı kısaca incelemiş olduk.
Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.
Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.
Otomobil inceleme kategorisinden daha çok yayını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Comment here