IOSOyun

IOS’da Fortnite Yayınlandı !

Dün 600’den fazla insan Drake’i Twitch süperstarı Ninja ile birlikte canlı olarak izlediğini görmüştük. Şimdi de Fortnite’ın yaratıcısı Epic: iOS’a özel cihazlara uzun süredir devam eden çalışmalarını bitirdiğini ve kullanılabilir şekilde hayata geçirdiğini duyurdu.

Fortnite’ın resmi sitesinden, Epik Games iOS’a davetiyeleri posta yoluyla gönderiyor.

-Fortnite iOS için yayınlandı ve ön kayıtları almaya başladı.

Epic Games, bu gönderilen davetiyelerin ilk aşamada olduğunu söyledi ve ileride daha da göndermeye devam edeceklerini dile getirdi ve halen bildirim almayan kişiler için endişelenmemelerini isteyip önümüzdeki günlerde bu gönderimlerin artacağı bilgisini paylaştı

“Oyun sizlerle daha da iyi olmak yolunda açılmaya başlıyor. Bu sırada biz yenilenirken ve geliştirirken geri bildirimlerinizi bekliyoruz.”

Fortnite çoğu oyunsever için  muazzam oyun. Başlangıçta, zombilere karşı oyuncuları oyuna ısındıran Fortnite, alanında rakipsiz görünen PlayerUnknown Battlegrounds’ın mükemmel  başarısına tepki olarak bağımsız bir savaş olan royale oyun modunu yayınladı. Bu modda  PlayerUnknown Battlegrounds’da olduğu gibi , bir oyuncu ölmeden sona kadar hayatta kalmaya çalışıyor. Bu süre zarfında 100 kullanıcı birbiriyle savaşmaya devam etmekte.

Fortnite Battle Royale tanıtım görseli.

Sunduğu güncellemelerden sonra, Fortnite inanılmaz miktarda kullanıcı topladı. Oyuncu sayısı ve Twitch kanal akışı görüntülemeleri bakımından PlayerUnknown Battlegrounds’u  geride bırakarak bu başarıya erişti.  Ve şuan toplamda 40 milyon indirilme başarısına sahip.

Cep telefonlarına yönelik oyun sektörüne yönelen Epic, dünya hakimiyetine doğru bir sonraki adımlarını emin bir şekilde atmaya devam ediyor.

Diğer mobil bağlantı noktalarından farklı olarak Epic, mobil cihazlara yönelik hareketin, “aynı oyun, aynı harita, aynı haftalık güncellemeler” ile konsolun ve PC deneyiminin aynısını, aynı hislerle oynayacağını ve hissedeceğini ümit ediyor.

Fortnite’nin büyümesi çok hızlı oldu. Şu anda rakipsiz olan PlayerUnknown Battlegrounds’ı güncellemelerle, seyirciyle ve chat yapanlara göre geride bırakma başarısını da elinde bulunduruyor. Ancak bu gösterimlerde Android için tanıtım tarihi henüz açıklanmadı.

Siz de oyununu iOS cihazınızdan oynamak istiyorsanız buradaki bağlantıdan ön kayıt yapabilirsiniz.

 

Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmından belirtirseniz seviniriz 🙂

Comment here