Oyun

Ne Oynasam?

Ne Oynasam?

Oynayacak oyun bulamıyor musun? Güzel oyunlar hep ücretli mi? Evde canın mı sıkılıyor? “Bize ne …” Şaka şaka… O zaman doğru adrestesin. Günümüz piyasasında her gün bir oyun çıkarken. “Ulan elbet bir oyun bulurum. Laga luga yapma.” Diyorsan bana önce bir sakin ol. Şüphem yok kardeşim kesin bulursun zaten. Ben sana yardımcı olmaya çalışıyorum. Birçok oyun platformu var. Saymaya çalışsak nefes alamayız. Her platform da olmasa da, elimizden geldiğince bir kaçında birer oyun söyleyecez.  Oyunları biraz da anlattık mı ayrıntıya girmeden artık gerisi sizde.

PC

QUANTUM BREAK
Bir arkadaşımın bana tavsiyesiyle oynadığım oyundur. Ama tek kelimeyle muhteşem. Tabi her oyun gibi zayıf yönleri var. Kendinizi iyice geliştirince resmen ölümsüz oluyorsunuz. Ama oyun sürekli değişken bir aksiyon modun da devam ediyor. Birçok eksiği olsa da oyuna muhteşem diyebilirsiniz. Çünkü hikâye ye bıraktığınız da kendinizi oyunun sonun da buluyorsunuz. Kesinlikle akıcı bir oyun. Genel olarak hikâyesinden bahsetmek gerekirse, zamanda yolculuk deneyi ve bu deneyin yoldan çıkışını anlatıyor diyebiliriz. Deney de ki aksilik bize insanüstü güçler veriyor. Daha fazlası spoiler olur. O yüzden susuyoruz. Bu oyunu zaten incelemeye aldık. Yakında incelemesini de yaparız.

TEKNOKSİT PUANI 7.4

 

PS4

UNCHARTED:KAYIP MİRAS
Tomb Raider’ın çöküş zamanların da “Ulan bizim de buna benzer bir hikâyemiz var.” Diyerek yapılan ve döneminde çok tutunca, yapımına devam eden bir oyun. Genel olarak bakarsak hazine avcımız, göz bebeğimiz, Nathan Drake abimiz emekli olmuş. Kesin bilgidir yayalım. Onun yerine önce ki oyunlardan gördüğümüz 2 tane ablamız var. Nathan abiyi aratmayan bu hanımefendilerle Hindistan da dağların arasında bir eser arıyoruz. Ama bu kadar la kalmıyor tabi ki. Tavsiyedir zaman varsa ilk oyundan başlayın ve bitirin. Çok fazla zevk alacaksınız ve kendinizi hikaye ye kaptıracaksınız.

http://https://www.youtube.com/watch?v=4vfVdDxIiHo

TEKNOKSİT PUANI 7.6

 

MOBİL

ÖFKE KANATLARI
Mobil platform da oyun bulmak kolay çünkü her gün oyun çıkıyor. Benim bizzat oynadığım oynarken zevk aldığım bir oyundan bahsedicem. Evde, işte, okulda ufak aralarda girip oynayacağınız. Güzel online bir oyun. Karakterinizi ister kendiniz hareket ettiriyorsunuz. İster otomatik yapıp görevlerinizi yapıyorsunuz. Fazla bir şey söyleme gereksinimi duymuyorum. Grafik olarak öne çıkan bu oyun zaman geçirmek için çok ideal.

TEKNOKSİT PUANI 8.0

 

Comment here