Oyun

PUBG, Şimdi de GTA 5’in Rekorlarını Yıkmak Etmek İstiyor !

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Son zamanların “rekortmen oyunu” lakabını hatta “rekor parçalayan” tabirini de fazlasıyla yakıştırdığımız PUBG şimdi de GTA 5′in rekorlarını geride bırakmak için ilerlemeye devam ediyor.Son yılların en büyük oyun fikri olan ve daha henüz erken erişimdeyken bile Steam listelerini alt üst eden oyun, yapımcılarını bir hayli mutlu ediyor.

 

Yapımcısına +400 Milyon Dolar Kazandırmayı Başardı !

PlayerUnknown’s Battlegrounds resmi olarak 15 milyon kopya satmayı başardı. Bu inanılmaz başarının ardından 30 dolar fiyat bandındaki oyun şimdiden çıkış tarihine bir gerek duymuyor diyebiliriz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds
PlayerUnknown’s Battlegrounds

23 Mart‘ta Steam Erken Erişim programına giren oyun, daha bir yıl bile olmadan Steam tarihinin en çok oynanan oyunlarından biri oldu. Dota 2 veCS:GO gibi iki büyük devi geride bırakan yapım, PC oyunculuğunun yeni kalesi oldu.

Üstelik bu çılgınlık dinecek gibi de görünmüyor. PlayerUnknown’s Battlegrounds önümüzdeki aylarda Microsoft’un oyun konsolu Xbox One’a çıkma hazırlığında.

PlayerUnknown’s Battlegrounds
PlayerUnknown’s Battlegrounds

PS4 tarafı ise şimdilik söylentilerle ilerliyor.

Bluehole Studios‘a neredeyse GTA gibi AAA oyun parası kazandıran yapım için çıkış tarihi ise 2018 başı olarak tahmin ediliyor.

Comment here