Sinema

Justice League’nin Yönetmeni Zack Snyder kovuldu!

İstenen gişe hasılatını elde edemeyen Justice League’in yönetmeni kadro dışı kaldı

The 300 ile tanıdığımız ve  Man of Steel, Batman V Superman veJustice League’in yönetmeni olarak tanıdığımız Zack Snyder, gelecek filmlerin yönetmenlik kadrosundan çıkarıldı. Geçtiğimiz yıl, son derece talihsiz bir biçimde kızını kaybeden Snyder’ın yüzü Hollywood’da da gülmedi.

Warner Bros, 2 yıldır Zack Snyder’ın elinden yönetmenlik görevini almayı hedefliyordu. Ne var ki Snyder’ın yaşadığı hazin kayıp bu görev değişikliğini geciktirdi. Yine de Warner Bros, Zack Snyder’ı yönetmenlik koltuğunun dışında bırakmaya karar verdi ve hatta Avengers’ın yönetmeni Joss Whedon ile anlaştı.

Joss Whedon, filme Marvel espirileri katmaya çalışırken işler iyice karıştı. Zira Whedon, özellikle Superman’in sahnelerini yeniden çekmeye karar verdi. Fikstürü bir Paramount filmi olan Mission Impossible 6 ile keşisen Henry Cavill bıyıklarını kesemedi. Bu nedenle Warner Bros, sadece ama sadece Cavill’in bıyıklarından kurtulmak için 25 milyon dolar harcadı.

300 milyon dolarlık bütçesi ile 700 milyon dolara yakın gişe hasılatı elde eden film, reklam ve vergi kesintileri söz konusu olunca ucu ucuna kar elde edebildi. KIsacası ünlü stüdyo, sıkça eleştirilen Zack Snyder’ın elinden yönetmenlik görevini aldı. Daha önce 2019 yılında gösterime girmesi beklenen film, belirsiz bir tarihe ertelendi.

Comment here