Sosyal

Gözümüz aydın: Beklediğimiz özellik WhatsApp’a eklendi !

WhatsApp, uzun süredir test ettiği oldukça kullanışlı bir özelliğini daha uygulamasına ekledi. Çoğu kişinin oldukça fazla işine yarayacak açıklama özelliği WhatsApp’ın İOS ve Android sürümleri için yayınlandı.

– WhatsApp, geliştirdiği uygulamasını her zaman yeni özellikler için geliştiren bir şirket görünümüne sahip. Yapılan güncelleştirmeler her zaman kullanıcının sevmesi ve işlevsellik yönünde oluyor. Bu şekilde bir yola giren şirket Beta kullanıcılar sayesinde yaptıkları bu güncellemelerden çoğu zaman kullanıcılarını memnun bırakmakta ve kendi kalitesine kalite katmakta. Benzer amaç ile çıkarılmış son beta güncellemesinde gördüğümüz özellik birçok kişinin dikkatini çekmiş bulunmaktaydı. Beta kullanımda görünen bu özellikte grup sohbetlerinde açıklama eklenebiliyor. İşte bu kadar sarf ettiğimiz o özelliği sonunda WhatsApp’ın İOS ve Android sürümlerinde görmüş bulunmaktayız.

WHATSAPP GRUPLARINDA AÇIKLAMA VAKTİ

– WhatsApp’ın İOS ve Android için yayınlanan son güncellemesi ile kullanıcılar ile buluşan gruplara özgü açıklama özelliği sayesinde grup yöneticileri, isteklerine göre grubun kurallarını ya da kısa cümleler ile grup açıklamasını ekleyecekler. Bu sayede grupta bulunan kişiler ya da gruba yeni katılan kullanıcılar grup hakkındaki kuralları, açıklamaları yada her ne yazılmışsa hızlı bir şekilde okuyabilecek.

 

– Yeni özellikler gelen güncelleme ile duyuruldu.

 

WHATSAPP’IN SON GÜNCELLEMESİNİ İNDİRMEK İÇİN NE YAPMAMIZ GEREKİR ?

– Yeni grup açıklamaları özelliği, İOS ve Android için yayınlanan WhatsApp güncellemesi ile kullanılabilir durumda. Eğer grup açıklamalar özelliğini halihazırda ekli olduğunuz gruplara uygulamak istiyorsanız aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla uygulamanızı güncelleyebilir ve bu özelleiklere sahip olabilirsiniz. Veya bunun gibi özelliklere erken erişmek isterseniz beta kullanıcı olabilirsiniz.

iOS için buradan, Android için buradan uygulamaların son sürümlerini indirebilirsiniz.

Siz bu güncelleştirmelerden memnun musunuz yoksa gereksiz mi buluyorsunuz (zorunlu olmadığım sürece pek yapma derdim de yok.) ? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum yaparak belirtirseniz mutlu oluruz 🙂

Comment here