Sosyal

Odnoklassniki Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl İndirilir ?

   Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından biri haline gelen Odnoklassniki (Ok.ru)nedir? Nasıl kullanılır?

Rusya çıkışlı Odnoklassniki (Ok.ru) -kısa adıyla ok.ru- 2015 sonunda gelen Türkçe desteği ile ülkemizde de büyük bir çıkış yapıp dikkatleri üzerine çekmişti.  Rusya ve eski Sovyet cumhuriyetlerinde popüler sosyal paylaşım web sitesi olan OdnoklassnikiAlbert Popkov tarafından 4 Mart 2006’da kuruldu ve adlandırılıyor.. Site 45 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ve 10 milyon günlük tekil ziyaretçiye sahiptir. Alexa verilerine göre dünyanın en çok ziyaret edilen 50 sitesi içerisinde yer alan Odnoklassniki, Rusçada “Sınıf Arkadaşları” anlamına gelmekte.

 

Odnoklassniki (Ok.ru) Hangi Ülkelerde Aktif Kullanılıyor?

Odnoklassniki, Rus çıkışlı bir sosyal ağ olduğu için elbette en çok Rus kullanıcıya sahip. Peki ya biz Türkler Odnoklassniki (Ok.ru)‘de ne kadar aktifiz?

 

Odnoklassniki giriş sayfası.

 

Odnoklassniki (Ok.ru) Türkçe dil desteğini getirdikten sonra Türk kullanıcıların sayısında da büyük bir artış oldu. Odnoklassniki (Ok.ru) kullanımında birinci sırada Rusya bulunurken, Rusları sırasıyla, Almanya, Ukrayna, Azerbaycan, Kazakistan ve Türkiye takip ediyor. Odnoklassniki (Ok.ru)’nin kullanımı ise oldukça basit. Facebook arayüzüne benzer bir arayüz kullanan Odnoklassniki (Ok.ru)’nin açılış sayfasında Oturum aç ve Kaydolun seçenekleri bulunmakta. Bu seçeneklerden Kaydol butonuna tıklayarak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz ve günümüz sosyal medyasında bir hesapla daha yer alabilirsiniz.

Odnoklassniki (Ok.ru)’ya üye olmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız: Odnoklassniki (Ok.ru)

Android telefonunuza indirmek için tıklayınız: Odnoklassniki (Ok.ru)

IOS telefonunuza indirmek için tıklayınız: Odnoklassniki (Ok.ru)

İyi sörfler 🙂

Comment here