TeknolojiYaşam

Amazon Halo yakında vücudunuzun nasıl hareket ettiğini algılayabilecek

Yaşlandıkça, paketleri taşımak, mobilya taşımak veya kilerin arkasında bir şeye uzanmak gibi temel görevleri yerine getiren bir kası çekme olasılığımız artar (bu hem utanç verici hem de kaçınılmazdır). Ancak Amazon, Halo sağlık izleyicisi için “Hareket Sağlığı” adlı yeni bir özellikle bunu önlemeye çalışıyor. Temel alıştırmaları tamamlarken kullanıcıların formlarını geliştirmelerine yardımcı olmak içindir. 

Amazon Halo , şirketin geçen yıl piyasaya sürdüğü ilk giyilebilir ürün. Sağlık, zindelik ve uyku ölçümlerini takip etmenin yanı sıra, vücut yağ yüzdenizi (kullanıcı tarafından gönderilen fotoğraflar aracılığıyla) ölçer ve gün boyunca ses tonunuzu analiz eder.

(Biliyorum, kulağa şimdiye kadarki en ürkütücü fitness takipçisi gibi geliyor.)

Yeni hareket özelliği şu şekilde çalışır: Bilgisayarla görü ve makine öğrenimini kullanarak Halo, genel formunuzu hareketlilik, duruş ve stabiliteye göre değerlendirir ve ardından size 100 üzerinden bir puan verir. Uygulama ayrıca size nasıl yapıldığının bir dökümünü de verir. bu hareketleri merkez bölgenizi, kalçalarınızı, omuzlarınızı ve alt bedeninizi kullanarak gerçekleştirdiniz. 

Ardından, tekniğinizi geliştirmenize yardımcı olmak için sonuçlarınıza dayalı olarak düzeltici egzersiz videoları içeren kişiselleştirilmiş bir program alacaksınız. Amazon’a göre, kullanıcılar bu egzersizleri haftada üç gün (en az) tamamlamalı ve ardından her iki ila dört haftada bir Halo uygulamasını kullanarak hareketlerini yeniden değerlendirmelidir. 

Her egzersiz videosu 5 ila 10 dakikadan uzun olmadığı için günlük rutininize dahil etmek zor olmayacaktır. Evet, asıl antrenmanınızı atlamaya karar verdiğiniz o süper zorlu günlerde bile .

Hareket Sağlığını kullanmak için önce Halo uygulaması aracılığıyla kısa bir değerlendirme testi yapmanız gerekir. Akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak aşağıdaki hareketleri tamamlamanız gerekir: İleri hamleler, baş üstü çömelme ve uzanma, ayakları bir arada çömelme ve tek bacak dengeleri. 

Ve gizlilik konusunda endişeleriniz varsa, Amazon bu “hareket değerlendirme videoları buluta aktarılırken şifrelenir, saniyeler içinde güvenli bir şekilde işlenir ve ardından otomatik olarak silinir. Siz dahil hiç kimse onları göremez” diyor.

 

Değerlendirmeyi tamamladığınızda, sonuçlarınızın bir dökümünü alacaksınız.
Değerlendirmeyi tamamladığınızda, sonuçlarınızın bir dökümünü alacaksınız.

Program, hareketinizi geliştirmenize yardımcı olmak için uyarlanmıştır.

Program, hareketinizi geliştirmenize yardımcı olmak için uyarlanmıştır. 

 

 

Geçen yıl boyunca, Amazon’un tartışmalı Halo izleyicisi ve istilacı özellikleri, teknoloji eleştirmenleri ve hatta ABD Senatörü Amy Klobuchar tarafından eleştirildi . Ancak bu garip yetenekleri (sesini dinlemek ve vücudunuzun görüntülerini analiz etmek gibi) geri itmek yerine, Amazon başka bir müdahaleci özelliği ikiye katladı.

Hareket Sağlığı, önümüzdeki haftalarda kablosuz güncelleme yoluyla Halo sahiplerine sunulacak.

Amazon Halo Band Çeşitleri ve Fiyatları