Bilim

Mısır Piramitleri ile İlgili İlginç Bilgiler Ortaya Çıktı

Avrupalı bilim insanları ve Rusya IMTO üniversitesi yaptığı ortak çalışmalar sonucunda Mısır piramitleri ile ilgili oldukça ilginç bilgilere ulaştı. Detaylarına bakalım.

Mısır piramitlerinin tarihi M.Ö 3000 yıllarına kadar gidiyor. Günümüzde ise bu piramitlerin nasıl yapıldığı, ne amaçla yapıldığı kesin olarak bilinmiyor ve halen tartışmalar yürütülüyor. Bilim adamları bu konuda araştırmalar da yapıyor. Son yapılan çalışmada Mısır piramitleri hakkında oldukça ilginç bazı bilgilere ulaşıldı.

Avrupalı bilim adamlarının yaptığı çalışmaya göre Mısır piramitleri enerji üretmek amacıyla yapılmış olabilir. Zira piramitlerin tabanında ve bazı odalarında enerji yoğunluğu içeren özel bazı sistemler keşfedildi. Bilim adamları piramitlerden dağılan radyo dalgaları ile elektromanyetik enerji tespit etti. Elektromanyetik enerji içeren bu sistemlerin nanopartikül geliştirmek amacıyla yapılmış olabileceği belirtiliyor. Bilim adamları çalışmaların henüz başladığını, bu enerjinin tesadüfi olabileceğini de değerlendirdiklerini açıkladı. Yapılan bu son çalışma Journal of Applied Physics isimli dergide yayınlandı.

Mısır piramitlerinin enerji üretmek için yapıldığına yönelik daha önce birçok iddia ortaya atılmıştı. Piramitlerde yer alan rölyeflerdeki insanların ellerinde kablosuz, elektromanyetik dalga ile çalışan lambaların olduğu iddia edilmişti. Bazı iddialara göre de Mısır piramitlerinin tabanında yer alan bir bölmeye yerleştirilen altından sandık benzeri cihazla piramitler çalıştırılıyordu ve enerji elde ediliyordu.

Sizler de yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Bilim ve teknoloji alanında daha çok yayına erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Comment here