İnternet

Hackerlar üç ayda 63.000 dolar çaldı!

Sanal ortamdaki para birimlerine yoğunlaşılan bu anlarda ,Kripto para birimlerinde yaşanan gelişmeler, bu alandaki suç sayılarında da artışa neden oluyor. Bilgisayar korsanları son günlerde kripto para madenciliğini hedef alarak, kötü amaçlı yazılımlar ile kazanç sağlamak için uğraşıyor.

ESET’teki güvenlik araştırmacıları, Windows web sunucularında yüzlerce kişiye bulaşan kötü amaçlı yazılım tespit ettiğini açıkladı. ESET tarafından yayınlanan rapora göre siber suçlular bu kötü yazılım ile sadece üç ayda 63.000 doların üzerinde Monero (XMR) para birimi çaldı.

Saldırganlar tarafından sömürülen güvenlik açığı (CVE-2017-7269), Mart 2017’de Zhiniang Peng ve Chen Wu tarafından keşfedildi. Siber suçluların Microsoft IIS 6.0’daki bir güvenlik açığından yararlandığı belirtiliyor.

Son günlerde gittikçe artan kripto para hırsızlığı vakaları siber güvenlik tartışmalarını da beraberinde getiriyor. Mayıs 2017’den bu yana güvenlik açığını kullanarak hırsızlık yapan siber suçluların kimliği de henüz belirlenemedi.

Comment here