Haberİnternet

YouTube Music Kullanıma Sunuldu

Birkaç yıldır üzerinde çalışılan YouTube Music uygulaması birkaç ülkede kullanıma sunulmaya başlandı.

YouTube Music uygulaması birkaç yıldır zaman zaman gündeme geliyor. Ben de ‘YouTube Müzik Ücretli Oluyor‘ başlıklı yazımda bunu gündeme getirmiştim.

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube‘un artık tam teşekküllü bir müzik uygulaması çıkarması birçok kişi için harika bir haber. YouTube Music uygulamasının birkaç versiyonu bulunuyor. Ücretsiz reklam destekli sürümü ve YouTube Music Premium adlı ücretli versiyonu bulunuyor. YouTube Music Premium aylık 10 dolar ve 12 aylık abonelik paketi içeriyor. YouTube Music Premium‘da içerikler reklamsız olarak yayınlanıyor. Google Play Music aboneliği bulunan kullanıcılar YouTube Music abonesi olarak sayılıyorlar.

YouTube Music uygulamasının bazı dikkat çeken özellikleri de bulunuyor. Kullanıcılar müzikleri çevrimdışı olarak dinleyebiliyor. Kişinin sevdiği şarkı ve sanatçılar dikkate alınarak karışık çalma listesi otomatik olarak oluşturuluyor.

Şu anda ABD, Avustralya, Meksika, Güney Kore ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunulan YouTube Music‘in gelecek birkaç hafta içinde Birleşik Krallık, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Almanya, İrlanda, İtalya, Norveç, Rusya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Avusturya’da da kullanıma sunulması bekleniyor. Türkiye’de ise ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli değil.

YouTube Music uygulaması ile Google, Apple Music ve Spotify gibi müzik platformlarıyla rekabete girmeyi amaçlıyor. Bakalım Google bu rekabette ne kadar başarılı olacak?

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Mobil Haberler kategorisinden daha çok yayını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Comment here