Akıllı TelefonlarIOSMobil

Apple Watch EKG Çekebilecek

Apple Watch ile EKG çekip kalp rahatsızlıkları tespit edilebilecek.


Apple, giyilebilir cihazlarını gerçek bir tıbbi cihaza dönüştürmek için adımlar atıyor olabilir. Son olarak Apple Watch ile kalbin EKG çekiminin yapılabilmesi için çalışmaların olduğu ortaya çıktı.

Kardiaband sayesinde Apple Watch sensörüne parmakla bastırıldığında kalp atımları izlenebiliyor. Bunu biraz daha geliştirerek EKG ölçümünün de yapılması hedefleniyor. Gelecekte kalp ile ilgili sağlık sorunlarını önlemek, önceden farkına varmak ve tedavi etmek Apple Watch ile EKG çekimi çalışmasının amacını oluşturuyor.

Apple‘ın sağlık üzerine çalışmaları sadece EKG ile de sınırlı değil. Apple cihazlarıyla diyabet hastalığı için şeker ölçümü, fitness istatistikleri gibi ölçümler de yapılabiliyor. Apple kısa süre önce spor ekipmanlarıyla doğrudan bağlantı kurma kabiliyetini uygulamaya başladı. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar kapalı alanda egzersizlerini daha iyi takip edebilirken, GPS ve altimetre ile açık hava egzersizlerini daha doğru bir şekilde takip edilebilir.  Ayrıca Apple Health entegrasyonu ile çeşitli farklı uygulamalara da veri kaydedebilir veya bunları paylaşabilirsiniz.

Apple‘ın gelişmekte olan her şeyinde olduğu gibi, şirketin bu raporlanan projeyi hayata geçireceğine dair hiçbir garanti yok. Ancak, şirketin sağlık ve kalp sağlığı alanındaki artan ilgisi biliniyor. Gelen bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Takipte kalın.

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Teknoloji alanındaki diğer gelişmelere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Comment here