IOSMobil

iPhone gizli özelliği aktif hale getirildi! Apple’dan önemli bir adım!

iPhone gizli özelliği aktif hale getirildi! Apple’dan önemli bir adım!

Gün geçtikçe yeni bilgiler sızan Apple firmasından bu sefer iPhone gizli özelliği doğal afet için Apple tarafından açıldı. Porto Riko’da yaşanan büyük Maria kasırgasının ardından dünya devi teknoloji şirketleri de bölge için yardımda bulunuyorlar. Bu şirketlerden biri olan GoogleProject Loon ile balonlara bağladığı istasyonlarla halka ücretsiz internet sağlıyor.

Project Loo kapsamında Apple’da harekete geçti ve şimdiye kadar kilitli tuttuğu LTE band 8’i aktif hale getirdi. Böylece Porto Riko’daki kazazedeler ve sevdiklerine ulaşmak isteyenler bu bant üzerinden balonlara bağlanabilecekler.apple

iPhone gizli özelliği sayesinde geniş bir bant aralığı hizmete sokuldu

iPhone cihazların etkilendiği bu kilitli özellik sayesinde yoğunluk altındaki veri trafiği rahatlarken, kullanılar ise hızlı mesajlarla çevrelerini kolaylıkla uyarabilecekler. iPhone 5c ve sonrasında çıkan tüm iOS 10 ve üzeriiPhone akıllı telefonlar Band 8 standartlarını kullanabilecek.

LTE Band 8 standardı operatörler için 9000 MHz frekans aralığını destekliyor ve bu sayede kullanılan servisler için büyük bir rahatlama sağlanıyor.

Tüm desteklenen iPhone cihazları için gelen bu güncelleme otomatik olarak aktif oluyor ve Band 8 LTE’ye bağlanıyor.

Comment here