Mobil

iPhone Kamerada Devrim Yapıyor

-Apple’ın 219’da müşterilere sunacağı yeni İPhone modelinde üç arka kamera olacağı iddiaları git gide artmaya başladı. Peki Apple gerçekten de bu çılgınlığı yapıp Huawei’nin P20 Pro telefonuna rakip dişli bir dik duruş sergileyebilecek mi?

-İPhone X

Apple, sessiz sedasız üç kameralı telefon modasına geçiş yapmak üzere. Tayvan’dan gelen söylentilere göre yeni iPhone’u, arkadaki kamera sayısı 3 olabilir.

 

Tayvanlı yayın Economic Daily News’ın haberine göre iPhone 12 (veya iPhone XII), kamerasını iyileştirmek için üçüncü bir kamera bukunduracak. İki sonraki iPhone’un altı elemanlı, optik imaj sabitleme ve 5x zum özellikli bir lens içereceğini iddia ediyor. Tedarikçilerine göre halen öyle bir istekleri bulunmamakta. Yani şimdilik iddia gibi durmakta.

 

 

Huawei P20 Pro’nun üçlü efsane kamerası, performansıyla onu inceleyen herkesi kendine aşık bırakmış durumda. Hal böyle olunca İPhone 12’ye böyle bir kamera özelliğinin getirilmesi fazlasıyla yerinde bir karar olacaktır. Huawei’nin  P20 Pro telefonunda 40MP’lik bir lens, 20MP’lik bir siyah beyaz sensör ve 8MP’lık, 3x zum özellikli bir lens bulunuyor. Bu kameralar, geliştirilen yapay zekayla bir araya gelerek oldukça keskin ve renk bakımından tatmin edicilikte zengin bir görüntü elde etmenizi sağlıyorlar.

-Huawei P20 Pro

Apple‘ın üç kameralı sisteminde 12mp sensörlerle “yetineceği” iddia ediliyor. Apple genel olarak yüksek megapiksel’den ziyade resim kalitesine önem verdiğini bildiğimiz için bu mantıklı bir iddia gibi geliyor. Asıl önemli olan şey, Apple’ın üç kamera modasına uyup uymayacağı. Apple dışındaki büyük telefon üreticileri bu alana yönelirse Apple‘ın da bu yolu kaçınılmaz olacaktır. Dediğimiz gibi önümüzdeki süre zarfında üç lensli telefonları sıklıkla görmediğimiz müddetçe 2019 yılı üç lensli bir iPhone modeli için çok ama çok erken olabilir.

 

Sizce Apple 3 kameralı modele 2019 yılında geçer mi ? Yorum yazarak fikrinizi söyleyebilirsiniz.

Comment here