Akıllı TelefonlarAndroidIOSMobil

WWDC 2018 Konferansı ve iOS 12 Özellikleri

4-8 Haziran 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan WWDC konferansından tanıtılması beklenen iOS 12, iPhone SE 2 ve diğer yenilikleri inceleyelim.


Apple‘ın her yıl düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) bu yıl 4-8 Haziran 2018 tarihinde San Jose’da düzenlenecek. Yarın başlayacak olan konferansta tanıtılması beklenen birçok yenilik bulunuyor. Bunların başında yeni iOS sürümü, iOS 12 geliyor. iOS 12‘nin özelliklerine bakalım.
iOS 12 ile beraber yeni tasarlanan bir ana ekran, Apple‘ın sesli asistanı Siri‘nin yeni özellikleri, fotoğraf geliştirmeleri, erteleme bildirimleri, borsa izleme, görüntülü görüşme, animoji paylaşma başlıkları altında birçok yenilik karşımıza çıkabilir. iOS 12 ile beraber gelmesi beklenen genişletilmiş NFC özelliklerini ”iOS 12, iPhone’ların NFC ile Kapıları Açmasını Sağlayacak” başlıklı yazımda sizlerle paylaşmıştım. 
iOS 12 ile ayrıca arttırılmış gerçeklik uygulamaları ARKit 2.0, yüz tanımlama teknolojisi, dijital sağlık araçları gibi alanlarda da Apple teknolojik geliştirmelerini ve güncellemelerini bizlerle paylaşmış olacak.  
WWDC 2018 konferansı için en büyük beklenti iOS 12 sürümü. iOS 12 dışında konferansta tanıtılması beklenen başka birçok ürün ve güncelleme de bulunuyor. Yeni MacOS 10.14, iPhone SE 2, yeni bilgisayarlar ve iMac modelleri, kablosuz şarj cihazı AirPower gibi yeni ürünlerin de WWDC 2018 konferansında tanıtılması bekleniyor. Ancak bu yeni ürünlerin tanıtılacağı ile ilgili güçlü haberler malesef bulunmuyor. iOS 12‘nin ise tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. 
Yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Takipte kalın!
Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.
Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Comment here