Oyun

PUBG’yi Bu Kadar Popüler Yapan Nedir?

Uzun bir aradan sonra, uygun bir içerik olduğunu da düşünerekten, Steam’de son zamanların en çok satan 10 oyundan biri olan PUBG’yi kaleme aldık. Peki piyasada yer aldığı bu kısa sürede PUBG’yi ondan daha eski ve aynı türdeki oyun olan H1Z1’den farklı kılan neydi?


PUBG’ye başlarken tıpkı H1Z1’de olduğu gibi bir uçaktayız.  Ancak uçak haritanın rastgele bir noktasından dümdüz gidiyor ve biz de hedeflediğimiz noktaya atlıyoruz. İniş yaparken stratejinizi oldukça iyi belirlemelisiniz, yoksa sizden önce inenler olabilir. İniş efektlerine bakacak olursak yine oldukça kaliteli. H1Z1’deki gibi roket olup inme durumu yok yani, yavaş ve zorlu bir iniş oluyor PUBG’de.Oyun oldukça geniş ve güzel bir haritaya sahip. Böylece her adımda bir önünüze rakip çıkmıyor. Rahat rahat loot yapıyorsunuz. Ancak bu kendinizi salacağınız anlamına gelmiyor. Eğer etraftaki seslere kulak vermezseniz büyük ihtimal kapıdan giren bir adamın kurşununa can verebilirsiniz.  

Oyunun optimizasyon problemini canınızı sıkmasın. Playerunknown’s Battleground sürekli olarak büyük ve önemli güncellemeler almakta. Yeni silahlar, yeni eşyalar geliyor ve oyundaki bugları,sorunları hallediyorlar.. Zaten bu gözlerini korkutmuş olsa gerek ki  uzun zamandır güncelleme yapmayan, bir nevi oyuncuları umursamayan H1Z1’de de son zamanlarda güncellemeler bir hayli artmış bulunmakta.


Umarım bu inceleme tarzı yazımız aklınızdaki soru işaretlerini gidermiş, tereddüt yaşayanlara yardımcı olmuştur.


Comment here