Oyun

Valve’ye VAC Protestosu

Counter Strike Global Offensive, yani kısacası CSGO uzun zamandır hilelerin hedefi halindeydi. Wallhack, aimbot, mevlana gibi hilelerin fink attığı oyuna ise Valve hiçbir şey yapamıyor. Ya da bizim öyle düşünmemizi istiyor. Ne de olsa hilelerin fixlenmemesi Valve’nin cüzdanını dolduruyor. Hilelerden arınmak istese zaten oyunu 50-60 TL yapar, bakın bir daha kimse 2. bir hesap alır mı?

Artık oyuncuların teker teker oyunu sildiği bu zamanlarda en azından bazılarının bizim gibi oturmadığını görmek hoş. Dün akşam saatlerinde başlatılan protesto sanırım artık Valve’nin uyanmasını sağlayacaktır.

Her ne kadar bu da bir nevi hile olsa da biz kullanılar için yapılan bir şey olduğundan sanırım bu seferlik göz yumabiliriz. Bir grup tarafından oluşturulan bu botlar, siz lobiyi kurduğunuz anda size dadanıp bazı yazılar paylaşıyor. İngilizce ve rusça gibi dillerde yazılan bu yazıların asıl ana fikri ise ”Valve bizi duy, hileleri engelle” tarzında. Ayrıca kullanıcılar odadan atılamıyor, atılamadığı gibi rankları ve winleri her zaman değişiyor. Yaklaşık 1 gündür gerçekleştirilen bu eylem umarım Valve’nin tepkisini çeker, yoksa biz bu oyuna devam etmeyiz…

Ayrıca grup kodları reddit üzerinden paylaştı, bilginize…

Comment here