FilmSinema

Netflix ‘ in Yeni Filmi Olan Black Mirror Bandersnatch Yayınlandı Filmin Gidişatına Siz Karar Verin

Bandersnatch, Netflix’in Black Mirror evrenine bağlanan yeni, etkileşimli,orjinal Netflix dizisidir. kendi tarzınızı seçen, kendine özgü bir filmi. Ancak, Netflix özellikli her cihazda oynamayacaktır. Bandersnatch, etkileşimli kurgu ve anlatım ağırlıklı oyunlara izin veren açık kaynak bir platform olan Twine kullanılarak yazılmıştır, ancak uygun bir etkileşimli deneyim sunmak için teknolojik bir gelişmişliğe sahip cihazlar gerektirir. Netflix’ten bir e-posta, Bandersnatch’in Chromecast, Apple TV ve “bazı eski aygıtlarda” desteklenmediğini onaylar. Netflix yazılım güncellemelerini desteklemeyen eski donanım aygıtlarının – PlayStation Vita veya Nintendo Wii U gibi – desteklemesi pek olası değildir.

Bandersnatch. Netflix özellikli akıllı makinenizin de oynayabileceği gibi bir ihtimal yok. Teknolojiyi desteklemeyen cihazlarda Bandersnatch’e erişmeye çalışanlar, e-postaya göre, Black Mirror özelini destekleyen bir cihaz bulmalarına yardımcı olmak için Netflix’ten gelen bir mesajla karşılanacak. E-posta, Bandersnatch’in “TV’ler, oyun konsolları, web tarayıcıları ve Netflix uygulamasının en son sürümünü çalıştıran Android ve iOS cihazları dahil olmak üzere daha yeni cihazlarda” desteklendiğini onaylıyor ve insanlar Bandersnatch’i izleyebilir hale geliyor.

Bandersnatch’in Netflix sayfasındaki bir açıklamada “Black Mirror: Bandersnatch yalnızca etkileşimli içeriği destekleyen cihazlarda kullanılabilir” yazıyor, doğrusal sürüm olmadığını da ekliyor. Bir Netflix temsilcisi, e-posta yoluyla Verge’ye, hangi cihazların Bandersnatch’i desteklediğini ve hangilerinin desteklemediğini gösteren kapsamlı bir liste olmadığını söyledi.


Netflix’in kendisini bulması ilginç bir durum çünkü yalnızca bir tarayıcı uygulaması değil, aynı zamanda çok sayıda cihazda var ve Netflix’in herkese hitap etmesi gerekiyor. Normal olarak, bir şov veya film yalnızca akışa geçtiğinde, şirketin sunumla ilgili endişeleri düşünmesi gerekmez; Tek istisna, dizinin veya filmlerin 4K veya HDR’de estetik olarak daha hoş olacak şekilde tasarlanmasıdır. Bununla birlikte, Bandersnatch bu endişeyi dile getiriyor, çünkü bu durumda teknoloji sadece izleyicilerin bir film izlemesine izin veren bir araç değil, aynı zamanda hikayeyi kendi içinde yaşamanın ayrılmaz bir parçası.

Netflix ‘ e gitmek için tıklayın.

Kaynak : https://www.theverge.com/2018/12/28/18159096/black-mirror-bandersnatch-apple-tv-chromecast-netflix-devices-support

Comment here