Bilim

Logitech iPad için Kalem Geliştirdi

Logitech’in iPad’ler için geliştirdiği kalem Logitech Crayon piyasaya sunulmaya hazırlanıyor. Logitech Crayon özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihine bakalım. 

Logitech, İsviçre merkezli dijital platform parçaları üreten bir şirkettir. Bence oldukça kaliteli ürünler üretiyorlar. Son olarak Logitech iPad için dokunmatik kalem geliştirdi. Bu kalem yaklaşık 6 ay önce ABD’de eğitim amaçlı öğrenci ve öğretmenlere dağıtılıyordu. Logitech, Crayon adı verilen bu kalemi artık herkes için piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Logitech Crayon‘un özelliklerini inceleyecek olursak ; ABD’de eğitim amaçlı olarak sunulan modellerinden daha kaliteli olacaklar. Alüminyum ve kauçuk içeren Logitech Crayon Apple Pencil‘den daha dayanıklı olması bekleniyor. Düzleştirilmiş oval tasarımı elle kavramayı kolaylaştırıyor. Crayon‘da Apple Pencil‘de olduğu gibi eğim algılama teknolojisi bulunuyor. Apple Pencil‘a göre daha az basınç hassasiyetine sahip. Bu yüzden Logitech Crayon not alma ve temel çizimler için kullanılabilirken, Apple Pencil profesyonel çizimler için de uygundur. Batarya ömürlerini karşılaştıracak olursak Logitech Crayon‘un pil ömrü Apple Pencil‘den daha kısa ancak Lightning aparatıyla daha kolay bir şekilde şarj edilebiliyor.

Logitech Crayon‘un ABD fiyatı 69 dolar olarak belirlendi. Apple Pencil‘in 100 dolarlık fiyatına göre oldukça makul.

Logitech Crayon‘un çıkış tarihi 12 Eylül olarak açıklandı. Logitech Crayon kalemi 12 Eylül’den itibaren Logitech.com, Apple.com ve Apple perakende mağazalarından satışa sunulacak.

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

 

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın...