Borsa

Kripto Paralar Hakkında Google’dan Hamle !

Kripto paralar piyasası iniş çıkışlarını sürdürürken teknoloji devi Google bir adım daha attı. Bitcoin piyasasını bir kez daha tartışmalı bir noktaya sürükledi. Ayrıca Google, Facebook ve Twitter’ın sosyal platformlarından kripto para piyasası reklamlarını da içerecek.

Mart 2018’den bu yana Google, kripto paralar birimleriyle ilgili tüm reklamları yasakladı. Bu hamleye ek olarak Haziran 2021’e geldiğimizde politikayı değiştirdi ve reklam konusundaki katı düzenlemeleri gevşetti. Reklamlar artık kabul edilmeyecektir. Reklam, kripto paralar birimi değişimine canlılık getirebilecek 3 Ağustos’ta açılacak. Öte yandan kripto para reklamları yayınlamak isteyen firmaların da Google sertifikası alması gerekiyor.

Google, kripto varlıkları için önemli bir adım atıyor
Bildiğiniz gibi piyasanın nabzını tutan Elon Musk, az önce yaptığı Twitter paylaşımında Bitcoin piyasasını bir kez daha tartışmalı bir yere sürükledi. Ayrıca Google, Facebook ve Twitter’ın sosyal platformlarından kripto para piyasası reklamlarını da içerecek. Google, kripto para varlıkları ve cüzdanları için reklamları kabul edecektir. Bu reklamlar 3 Ağustos’ta açılacak ve kripto para borsalarına hareket getirebilir. Öte yandan kripto para reklamları yayınlamak isteyen firmaların da Google sertifikası alması gerekiyor.

Comment here