AndroidMobilSosyal

Tinder sonunda Kişileri Engelle özelliği ekliyor

Tinder sonunda beklenen o özelliği getiriyor.

Küresel bir pandeminin ortasında yeni insanlarla tanışmanın zorluklarına rağmen, flört uygulamaları hem indirme hem de kullanımda son zamanlarda bir artış gösterdi. Şimdi, COVID-19 aşıları daha yaygın olarak kullanılabilir hale geldikçe, bu eğilimin devam etmesi muhtemeldir.

Başka bir deyişle, Tinder bir “ pandemi sonrası kelepçeleme sezonu ” bekliyor ve hazırlanmak için yeni bir özellik sunuyorlar . Artık kullanıcılar, ister eski bir iş arkadaşı, ister bir aile üyesi olsun, uygulamada görmek istemeyecekleri belirli kişileri seçmek için telefon kişilerini yükleyebilir. Tinder tarafından yaptırılan bir ankete göre, insanların %40’ı uygulamada eski bir ortak buldu, %24’ü bir aile üyesiyle ve hatta her 10 kişiden biri profesörleriyle karşılaştı.

Elbette, eski sevgilini tekrar flört pazarında görmek oldukça garip olurdu. Ancak yeni özellik, kullanıcı güvenliği açısından daha ilgi çekicidir. Örneğin, birisi daha önce bir takipçiyle veya başka bir şekilde kötüye kullanımda olan bir figürle karşılaştıysa – ister uygulamada ister kapalı olsun – artık onları doğrudan Tinder’da engellemek için bir araca sahipler.

Ancak, istismarcının telefon numarasını veya e-posta adresini girebileceğiniz basit bir form oluşturmak yerine Tinder, kullanıcının tüm kişi listesine erişmek için izin istiyor. Görünüşe göre, bu kullanım kolaylığı içindir. Tinder, adres defterinizin tamamını değil, yalnızca engellediğiniz kişilerin iletişim bilgilerini elinde tuttuğunu iddia ediyor – ancak kullanıcılar yine de temkinli olabilir. Yıllar boyunca, sosyal uygulamalar, adres defteri yüklemelerini, arkadaş bulma işlevinin ötesinde çok az fayda sağlayan, kullanıcılardan büyük bir veri kapma olarak kullandı. Daha yakın zamanlarda, bu eğilim Poparazzi ve Clubhouse gibi yeni uygulamalarla yeniden ortaya çıktı . İkincisi, minnetle, kullanıcı isyanından sonra uygulamayı Mart ayında durdurdu.

Tinder’da Güven ve Güvenlik Grup Ürün Müdürü Bernadette Morgan, “Block Contacts’i yeni bağlantılar kurmaları için endişesiz bir alan oluşturmaya yardımcı olarak üyelerin gönül rahatlığıyla güçlendiren ek bir kaynak olarak kullanıma sunuyoruz” dedi. deyim .

Tinder, Hindistan, Kore ve Japonya’da Kişileri Engelle özelliğini test ederek, bu özelliği kullanan üyelerin ortalama bir düzine kişiyi engellediğini bildirdi.

Özelliği kullanmak için profil simgenizin altındaki Ayarlar’a gidin, “Kişileri Engelle”yi seçin, ardından uygulamaya izin verin. Kişileri engellemek için, telefonunuzda engellenip engellenmediğine güvenemezsiniz. “Kişiler” sekmesi altında engellemek istediğiniz her kişiyi seçmeniz ve ardından “Kişileri Engelle”ye dokunmanız gerekir.

Bu kullanıcı arayüzü, kötüye kullananları ve eski dosyaları engellemeyi kolaylaştırır, ancak aynı zamanda çok sayıda insanı engellemek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. – ailesindeki veya yakın arkadaş grubundaki herkes gibi. Bu, özelliği Tinder’ın uygulamasını hile yapmak için kullananlar için de büyük bir avantaj haline getiriyor.

Tinder, kaydolmak için geçerli bir telefon numarası isteme konusunda katıdır. ancak insanların, örneğin bir Google Voice numarasıyla kaydolarak sistemi atlatması imkansız değildir. Bu nedenle, Tinder’ın sunduğu güvenlik özellikleri ne olursa olsun, akıllıca ilerleyin.

Comment here