Akıllı TelefonlarAndroidİnternetIOSMobil

Instagram Hikaye İzleyicileri Neye Göre Sıralanıyor ?

Instagram Hikayelerini izleyenlere bakarsanız, muhtemelen merak etmişsinizdir: Instagram hikaye izleyicileri nasıl sıralanıyor ? Neden bazı kişiler hep üstte ?

Pek çok insan Instagram hesabınızı en çok ziyaret eden veya “takip eden” profilleri temel alarak Instagram Hikayeleri görünümlerinizi sıraladığını düşünüyor, ancak gerçek bundan biraz daha karmaşık.

Instagram hikaye görünümlerinizi nasıl sıraladığını öğrenmek için okumaya devam edin:

Instagram, Hikayelerinizin Görüntülenme Sıralamasını Nasıl Yapar ?

Maalesef, Instagram tercihlerinizin, hikayenizi kimin görüntülediğini kontrol ettiğinizde listenin başında olması nedeniyle, profilinizi takip ettikleri veya hikayenizi defalarca izledikleri anlamına gelmez.
Gerçek şu ki Instagram, Instagram profillerini en çok izleyenleri Instagram Hikayeleri izleyiciler listesinin en üstüne koyarak kim olduğunu ortaya çıkarmıyor.
Peki Instagram Hikayeleri hakkındaki görüşler nasıl sıralanıyor?
Instagram Home’un ürün lideri Julian Gutman’a göre, izleyiciler listesinde en üstte göründüğünüz insanlar, etrafta tam tersi olan ve en çok uğraştığınız kişi!
Instagram algoritması kimlerle düzenli olarak etkileşimde bulunduğunuzu algılar ve ardından onları Instagram Hikayeleri görüntüleyenler listenizin en üstüne yerleştirir, çünkü bunların en çok önem verdiğiniz (etkileşim içinde olduğunuz) hesaplar olduğunu bilir.
Gutman’ın sözleriyle, Instagram algoritması Instagram hikayelerinizi izleyicilerinizi “faaliyetlerinize ve en yakın olduğunuz kişilere göre” sıralar.
Instagram Hikayelerini kimin izlediğine baktığınızda, listenizin üst kısmında gördüğünüz insanlar iki şey tarafından belirlenir: diğer hesaplarla etkileşimleriniz ve hikayenizi kimin izlediğini görmek için ne sıklıkta check-in yaptığınız.
Instagram Hikayelerini kimin izlediğini görmek için düzenli olarak check-in yaptırıyorsanız, en son kontrol ettiğiniz zamanlar listenizin başında farklı hesapların göründüğünü fark edeceksiniz.
Gutman, “Listeyi birden çok kez kontrol ederseniz, [Instagram algoritması] size yeni bir dizi insan göstermeye çalışıyor” diyor.
Instagram, hikayeleri izleyicilerinizi nasıl sıraladığını açıklar, ancak algoritma kiminle etkileşim kurduğunuzu nasıl bilir?

Beğendiğiniz Fotoğraflar ve İzlediğiniz Hikayeler Instagram Etkileşiminizi Etkiliyor

2018 yılında Instagram, Instagram’ın algoritmasının nasıl çalıştığını tam olarak açıklamak için rekorlara girdi.
Instagram’ın yeni algoritmayı tamamen ortaya çıkardığı odada bulunan TechCrunch’a göre Instagram’ın ana hedefi, bu grubun size en yakın olduğunu düşündüğü şekilde “arkadaşlarınızdan ve ailenizden” içerik görmenize yardımcı olmak.
Instagram algoritması hangi mesajların sizin için en önemli olduğunu tahmin etmeye çalışır ve bunu belirlemek için üç ana faktör kullanılır: ilgi, zamanındalık ve ilişki.
Peki bu algoritma, Instagram Hikayeleri görünümler listenizin başında görünenleri nasıl etkiler ?
Gutham’ın açıkladığı gibi, etkileşimlerinize dayanarak, en yakın göründüğünüz kişi aşağılık. Diğer hesapların profilleri, yayınları ve hikayeleriyle olan etkileşimler listenizin üstünde görünenleri etkileyebilir.
Fakat etkileşim olarak neler sınıflandırılır? İstediğinize sevindik, çünkü Instagram algoritmasının gözünde ‘etkileşim’ oluşturan pek çok unsur var!
Instagram’a göre, birçok farklı eylem “etkileşim” olarak sınıflandırılabilir.
Bir hesabın profilini ziyaret etmek gibi basit eylemler, yayın gönderilerindeki beğenilerin ve yorumların yanı sıra birinin Instagram Hikayelerini izlemenin yanı sıra etkileşim olarak sayılabilir.
Dolayısıyla, bir hesapta sahip olduğunuz etkileşimin seviyesini fark etmeyebilirsiniz, ancak algoritma her dokunuşta toplayabilir ve kimlerin sizin için en önemli olduğunu düşündüğünü Instagram Hikayeleri’nin görüntülediği listenin başına getirebilir.
Örneğin, her gün Instagram etkileyicilerin hikayelerini izlerseniz, her gün Hikayelerinizin yayınının başlangıcında onları göreceksiniz. Bu aynı zamanda, uygulamayı açtığınızda, en iyi arkadaşlarınızın normal Instagram beslemenizin üst kısmında görünmesinin nedeni de aynı!
Ancak, daha önce hiç görmediğiniz hesapların listenin başında veya yayınınızın üstünde görünmesi ne anlama gelir?
Bu muhtemelen Instagram’ın ‘zamansallık’ faktörü; son gönderilere öncelik vermeyi hedeflediğinden, en sevdiğiniz profilden olsalar bile, ‘eski’ yayınları görme olasılığınız azalır. Uygulamayı en son kullandığınızdan beri size yeni ve taze olanları göstermek için çalışıyor.
Instagram Stories görünümlerinize geldiğinde, doğal olarak gün geçtikçe hikayenizi izleyen daha fazla insan göreceksiniz ve listenizin üstündeki profillerdeki bir değişiklik Instagram’dan bu yana ‘buralarda yeni olanları’ göstermenin yoludur En son kontrol ettin.
Instagram’ın Instagram Hikayeleri görünüm listenizi nasıl sıraladığını etkileyebilecek diğer bir faktör, The Verge’e göre Facebook’taki bağlantılarınız. Instagram’ın ana şirketi olarak, bağlantılarınız ve Facebook’taki etkileşimler, Instagram Hikayeleri görünümler listenizde listenin en üstündekileri etkiliyor olabilir. Şu anda bu sadece bir teori, ama mantıklı.

Comment here