Akıllı TelefonlarAndroidMobil

Android 9 Pie Özellikleri

Google tarafından yayınlanan, daha önce Android P adıyla duyduğumuz Android Pie sürümü yayınlandı. Android 9 Pie özelliklerine ve hangi cihazlar için indirilebilir olduğuna bakalım.

Android işletim sisteminin birçok versiyonu ile karşılaşıyoruz. Android Go, Android One, Android Oreo derken Android 9 Pie yayınlandı, önümüzdeki aylarda veya yıllarda Android Q‘nın yayınlanması bekleniyor.

Android 9 Pie‘nın özellikleri Android‘in resmi sitesinde yayınlanmış durumda. Android Pie‘nin özelliklerine bakacak olursak ;

Android 9 Pie, sizin telefonunuza nasıl uyum sağladığınızı, tercihlerinizi öğrenir ve cihazınızı size uyarlar. Deneyiminiz zamanla daha iyi hale gelir.

– Adaptive Battery, telefonunuzu nasıl kullanmak istediğinizi öğrenir, dolayısıyla kullanmadığınız uygulamalar ve servislerin cihazınızın pilini tüketmesini önler.

– Uyarlamalı Parlaklık : Parlaklığınızı değiştirmek için endişelenmeyin. Telefonunuz parlaklığınızı otomatik olarak ayarlar.

– Uygulama Eylemleri yapmak üzere olduğunuz şeyi tahmin eder, böylece bir sonraki işleminizi daha hızlı bir şekilde yaparsınız. Kulaklıklarınızı taktığınızda, daha önce dinlediğiniz çalma listesi en ön sırada karşınıza çıkacaktır.

– Sezgisel Gezinme : Uygulamalar arasında geçiş yapın ve düğmeler yerine hareketleri kullanarak daha fazla ihtiyacınız olan şeylere ulaşın.

Gösterge Paneli : Telefonunuzu ne sıklıkta kullandığınıza dair daha iyi bir fikir edinin. Kaç tane bildirim aldığınızı, uygulamalarda ne kadar zaman harcadığınızı ve telefonunuzu ne sıklıkla kontrol ettiğinizi görebilirsiniz.

Android 9 Pie güncellemesini alacak cihazlara bakacak olursak ; Google Pixel cihazları öncelikle bu güncellemeyi alacaklar. Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Nokia 7 Plus, OnePlus 6 Android 9 beta güncellemesini daha önce almışlardı. Xiaomi Mi A2 cihazının yine Android 9 P‘ye yükseltilebileceği belirtilmişti. Android One cihazlar için de yine güncelleme gelecek.

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Mobil Haberler kategorisinden daha çok yayına erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Comment here